apartment - en to fa translation catalogue (911 entries)

en:  Comment
fa:  اظهار نظر

en:  Nature:
fa:  طبیعت:

en:  Service Name:
fa:  نام سرویس:

en:  Service Provider:
fa:  ارائه دهنده خدمات: \ t

en:  Title
fa:  عنوان

en:  To
fa:  به

en:  Type:
fa:  نوع: \ t

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fa: (فیلتر شده از ورودیهای _MAX_)

en: 12/31/2017
fa: 2014/12/31

en: : activate to sort column ascending
fa: : برای مرتب سازی ستون صعودی فعال شود

en: : activate to sort column descending
fa: : فعال کردن ستون نزولی مرتب سازی

en: A/C Holder Name
fa: نام دارنده A / C

en: Access Right
fa: اجازه دسترسی

en: Access Right Settings
fa: دسترسی به تنظیمات راست

en: Account Holder Name
fa: نام صاحب حساب

en: Account No
fa: شماره حساب

en: Account No
fa: شماره حساب

en: Account Number
fa: شماره حساب

en: Account Settings
fa: تنظیمات حساب

en: Account Type
fa: نوع حساب

en: Account Type
fa: نوع حساب

en: Accountant
fa: حسابدار

en: Accountant Access Right
fa: حق دسترسی حسابدار

en: Accountant List
fa: فهرست حسابداران

en: Accounts
fa: حساب ها

en: Action
fa: عمل

en: Activated
fa: فعال شده

en: Active
fa: فعال

en: Activity Name
fa: نام فعالیت

en: Add
fa: اضافه کردن

en: Add
fa: اضافه کردن

en: Add Accountant
fa: حسابدار را اضافه کنید

en: Add Activity
fa: افزودن فعالیت

en: Add Activity For Facility Booking
fa: اضافه کردن فعالیت برای رزرو امکانات

en: Add Asset
fa: اضافه کردن دارایی

en: Add Assets Category
fa: اضافه کردن دارایی ها

en: Add Building
fa: اضافه کردن ساختمان

en: Add Building Category
fa: اضافه کردن طبقه ساختمان

en: Add Category
fa: اضافه کردن رده

en: Add Charges
fa: اضافه کردن هزینه ها

en: Add Charges Email Template
fa: اضافه کردن هزینه پست الکترونیکی قالب

en: Add Charges Entry
fa: اضافه کردن هزینه های ورودی

en: Add Charges Template
fa: اضافه کردن قالب هزینه

en: Add Charges Types
fa: اضافه کردن انواع اتهامات

en: Add Commercial Unit
fa: اضافه کردن واحد بازرگانی

en: Add Complain
fa: اضافه کردن شکایت

en: Add Complain Email Template
fa: افزودن الگو ایمیل شکایت

en: Add Complain For Admin
fa: اضافه کردن شکایت برای مدیر

en: Add Complain For Admin Email Template
fa: اضافه کردن شکایت برای قالب ایمیل مدیریت

en: Add Complain Template
fa: اضافه کردن الگو شکایت

en: Add Compound
fa: ترکیب را اضافه کنید

en: Add Designation
fa: اضافه کردن نام

en: Add Document
fa: سند را اضافه کنید

en: Add Event
fa: افزودن رویداد

en: Add Event Email Template
fa: قالب ایمیل رویداد را اضافه کنید

en: Add Event Template
fa: قالب رویداد را اضافه کنید

en: Add Expense
fa: اضافه کردن هزینه

en: Add Expense Types
fa: اضافه کردن هزینه های هزینه

en: Add Facility
fa: اضافه کردن امکانات

en: Add GST Number
fa: شماره GST را اضافه کنید

en: Add Gate
fa: اضافه کردن دروازه

en: Add Gatekeeper
fa: اضافه کردن دروازه بان

en: Add Image
fa: تصویر اضافه کن

en: Add Income
fa: اضافه کردن درآمد

en: Add Income Types
fa: اضافه کردن انواع درآمد

en: Add Inventory
fa: اضافه کردن موجودی

en: Add Inventory Unit Category
fa: اضافه کردن دسته واحد انبار

en: Add Member
fa: اضافه کردن عضو

en: Add Member Category
fa: افزودن رده عضو

en: Add More Document
fa: افزودن سند بیشتر

en: Add More Entry
fa: ورودی بیشتری اضافه کنید

en: Add More Tax
fa: اضافه کردن مالیات بیشتر

en: Add More Unit
fa: افزودن واحد بیشتر

en: Add New
fa: جدید اضافه کن

en: Add New FAQ
fa: اضافه کردن پرسش های جدید

en: Add New Gate
fa: دروازه جدید اضافه کنید

en: Add New Photo Gallery
fa: اضافه کردن گالری عکس جدید

en: Add New Rules
fa: قوانین جدید را اضافه کنید

en: Add Notice
fa: اضافه کردن اطلاع

en: Add Notice Email Template
fa: اضافه کردن یادداشت قالب ایمیل

en: Add Notice Template
fa: افزودن الگو

en: Add Or Remove
fa: اضافه یا حذف

en: Add Other User in system Template
fa: کاربر دیگر را در قالب سیستم اضافه کنید

en: Add Payment
fa: اضافه کردن پرداخت

en: Add Residential Unit
fa: اضافه کردن واحد مسکونی

en: Add Rule
fa: اضافه کردن قانون

en: Add Service
fa: اضافه کردن سرویس

en: Add Sloat
fa: اسلوات را اضافه کنید

en: Add Slot
fa: اسلات اضافه کنید

en: Add Staff Category
fa: اضافه کردن رده کارکنان

en: Add Staff Member
fa: اضافه کردن عضو کارکنان

en: Add Tax
fa: اضافه کردن مالیات

en: Add Types
fa: اضافه کردن انواع

en: Add Unit
fa: اضافه کردن واحد

en: Add Unit Category
fa: دسته واحد را اضافه کنید

en: Add User
fa: افزودن کاربر

en: Add category
fa: اضافه کردن رده

en: Add visit Reason
fa: دلیل را اضافه کنید

en: Address
fa: نشانی

en: Address:
fa: نشانی:

en: All
fa: همه

en: All Accountants
fa: همه حسابداران

en: All Committee Member
fa: همه اعضای کمیته

en: All Employee
fa: همه کارمند

en: All FAQ
fa: تمام پرسش های متداول

en: All Gatekeeper
fa: تمام دروازه بان

en: All Member
fa: همه اعضا

en: All Members
fa: همه اعضا

en: All Staff Member
fa: همه کارکنان عضو

en: All User
fa: تمام کاربر

en: Alloted
fa: توزیع شده

en: Allotted
fa: اختصاص داده شده

en: Allow booking for multiple days
fa: رزرو چند روز را رزرو کنید

en: Already booking this facility.
fa: قبلا رزرو این تسهیلات.

en: Amount
fa: میزان

en: Amount After Discount
fa: مقدار بعد از تخفیف

en: Amount Charge
fa: هزینه شارژ

en: Announcement
fa: اطلاعیه

en: Apartment Address
fa: آدرس آپارتمان

en: Apartment FAQ Page
fa: پرسش های متداول آپارتمان

en: Apartment Gallery
fa: گالری آپارتمان

en: Apartment Logo
fa: لوگو آپارتمان

en: Apartment Management
fa: مدیریت آپارتمان

en: Apartment Management Login Page
fa: صفحه مدیریت آپارتمان

en: Apartment Management Member Registration Page
fa: مدیریت آپارتمان عضو ثبت نام صفحه

en: Apartment Management System
fa: سیستم مدیریت آپارتمان

en: Apartment Name
fa: نام آپارتمان

en: Apartment Number
fa: شماره آپارتمان

en: Apartment Society Rules
fa: قوانین انجمن آپارتمان

en: Apartment Type
fa: نوع آپارتمان

en: Approve
fa: تایید

en: Approved
fa: تایید شده

en: Approved Facility Template
fa: الگوی تأییدیه تأیید شده

en: April
fa: آوریل

en: Aproved Visitor Request Template
fa: الگوی درخواست بازدید کنندگان بهبود یافته

en: Are you sure want to delete this record?
fa: آیا مطمئن هستید که میخواهید این رکورد را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this record?
fa: آیا مطمئن هستید که میخواهید این رکورد را حذف کنید؟

en: Asset Category
fa: دارایی دسته

en: Asset Cost
fa: هزینه دارایی

en: Asset Date
fa: دارایی تاریخ

en: Asset List
fa: فهرست دارایی

en: Asset Name
fa: نام دارایی

en: Asset No
fa: دارایی شماره

en: Asset inserted successfully
fa: دارایی با موفقیت درج شد

en: Asset/ Inventory Tracker
fa: دارایی / موجودی ردیاب

en: Assets / Inventory Tracker
fa: دارایی / موجودی ردیاب

en: Assign Gate
fa: اختصاص دروازه

en: Assign Parking Sloat Template
fa: مدل اسکله پارکینگ را اختصاص دهید

en: Assign Sloat
fa: اختصاص اسلوات

en: Assign Slot
fa: اختصاص اسلات

en: Assign Slot Email Template
fa: اختصاص قالب اسلات اسلات

en: Assigned Gate
fa: اختصاصی دروازه

en: Assigned Sloat List
fa: فهرست اختصاص داده شده اسلوو

en: Assigned Slot List
fa: لیست اسلات اختصاص داده شده

en: August
fa: آگوست

en: Australian Dollar
fa: دلار استرالیا

en: Available
fa: در دسترس

en: Badge ID
fa: شناسه نشان

en: Bank Details
fa: اطلاعات دقیق بانکی

en: Bank Name
fa: نام بانک

en: Bank Name
fa: نام بانک

en: Bank Transfer
fa: انتقال بانك

en: Bill Date
fa: تاریخ بیل

en: Billing Period
fa: دوره نقدی

en: Book Facility
fa: تسهیلات کتاب

en: Book For Activity
fa: کتاب برای فعالیت

en: Booked
fa: رزرو

en: Booked User Name
fa: نام کاربری ذخیره شده

en: Booking  Facility  List
fa: فهرست رزرو فهرست

en: Booking  Facility List
fa: فهرست رزرو فهرست

en: Booking Date
fa: تاریخ رزرو

en: Booking Facility On Behalf Of
fa: رزرو هتل در نزدیکی

en: Booking For From Date
fa: رزرو از تاریخ

en: Booking For From Time
fa: رزرو از زمان

en: Booking For To Date
fa: رزرو برای تاریخ

en: Booking For To Time
fa: رزرو برای زمان

en: Brazilian Real
fa: رئال برزیل

en: Building
fa: ساختمان

en: Building Block
fa: بلوک ساختمان

en: Building By Unit
fa: ساختمان توسط واحد

en: Building Member
fa: عضو ساختمان

en: Building Name
fa: نام ساختمان

en: Building Units settings
fa: تنظیمات واحد ساختمان

en: Building/Group
fa: ساختمان / گروه

en: Buildings
fa: ساختمان ها

en: Buildings Units
fa: واحدهای ساختمان

en: By Date
fa: توسط تاریخ

en: By Hour
fa: ساعت

en: COMPOUND:
fa: ترکیب:

en: Calendar
fa: تقویم

en: Canadian Dollar
fa: دلار کانادایی

en: Care Taker
fa: مراقب تیکر

en: Cash
fa: نقدی

en: Category
fa: دسته بندی

en: Category Name
fa: نام دسته

en: Category:
fa: دسته بندی:

en: Charge Calculate By
fa: شارژ محاسبه توسط

en: Charge Calculate By
fa: شارژ محاسبه توسط

en: Charge From Date
fa: شارژ از تاریخ

en: Charge Per
fa: شارژ مجدد

en: Charge Period
fa: دوره شارژ

en: Charge To Date
fa: شارژ به تاریخ

en: Charge Type
fa: نوع شارژ

en: Charges
fa: اتهامات

en: Charges Amount
fa: مبلغ هزینه

en: Charges Entry Label
fa: برچسب واردات هزینه می کند

en: Charges List
fa: لیست هزینه ها

en: Charges Name
fa: نام هزینه

en: Charges Payment
fa: پرداخت هزینه

en: Charges type
fa: نوع اتهامات

en: Check In Date
fa: تاریخ ورود

en: Check In Time
fa: چک در زمان

en: Check Out
fa: وارسی

en: Checked In Date
fa: در تاریخ ثبت شده است

en: Checked In On Time
fa: در زمان برآورد شده است

en: Checked Out Time
fa: اتمام زمان

en: Checked Out successfully
fa: با موفقیت انجام شد

en: Checked in On Time
fa: در زمان برآورد شده است

en: Checkin
fa: چک کردن

en: Checkout
fa: وارسی

en: Cheque
fa: بررسی

en: Choose Gate
fa: دروازه را انتخاب کنید

en: City
fa: شهر

en: Close
fa: نزدیک

en: Comment
fa: اظهار نظر

en: Commercial
fa: تجاری

en: Commercial Unit List
fa: لیست واحد تجاری

en: Commitee Member
fa: عضو کمیته

en: Committee
fa: کمیته

en: Committee Member
fa: عضو کمیته

en: Committee Member List
fa: لیست کاربران کمیته

en: Committee Members
fa: اعضای کمیته

en: Complain
fa: شكايت كردن

en: Complain Date
fa: تاریخ شکرگذاری

en: Complain Description
fa: توضیح شکایت

en: Complain Details
fa: جزئیات شکایت

en: Complain From
fa: شکایت از

en: Complain Link
fa: لینک شکایت

en: Complain List
fa: لیست شکایات

en: Complain Nature
fa: شکایت طبیعت

en: Complain Status
fa: وضعیت شکایت

en: Complain Title
fa: عنوان شکایت

en: Complain inserted successfully
fa: شکایت با موفقیت درج شد

en: Complaint
fa: شکایت

en: Complaint Status
fa: وضعیت شکایت

en: Compose
fa: ساختن

en: Compound
fa: ترکیب

en: Compound Name
fa: نام مرکب

en: Compounds
fa: ترکیبات

en: Compounds Units
fa: واحدهای مرکب

en: Confirm Password
fa: تایید رمز عبور

en: Confirm password does not match.
fa: تایید رمز عبور مطابقت ندارد

en: Contact Number
fa: شماره تماس

en: Contact Number:
fa: شماره تماس:

en: Corporate ID
fa: شناسه شرکت

en: Correspondence Address
fa: آدرس مکاتبه

en: Count
fa: شمردن

en: Country
fa: کشور

en: Created By
fa: خلق شده توسط

en: Created By:
fa: خلق شده توسط:

en: Created Date
fa: تاریخ ایجاد شده

en: Current Password
fa: رمز عبور فعلی

en: Czech Koruna
fa: کرونا چک

en: Danish Krone
fa: کرون دانمارکی

en: Dashboard
fa: داشبورد

en: Date
fa: تاریخ

en: Date Format
fa: فرمت تاریخ

en: Date Of Birth
fa: تاریخ تولد

en: Date of birth
fa: تاریخ تولد

en: Deactivated
fa: غیرفعال شده است

en: December
fa: دسامبر

en: December 12, 2017
fa: دسامبر 12، 2017

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Description:
fa: شرح:

en: Designation
fa: تعیین

en: Designation Name
fa: نام تعیین

en: Device BY Activated/Deactivated Status
fa: دستگاه با وضعیت فعال / غیرفعال شده

en: Discount Amount
fa: مقدار تخفیف

en: Discount Amount :
fa: مبلغ تخفیف:

en: Do you really want to delete this record?
fa: واقعا میخواهی این رکورد را حذف کنی؟

en: Document
fa: اسناد

en: Document List
fa: لیست سند

en: Document Submitted Date
fa: سند ارسال شده تاریخ

en: Document Title
fa: عنوان سند

en: Document deleted successfully
fa: سند با موفقیت حذف شد

en: Document inserted successfully
fa: سند با موفقیت درج شد

en: Documents
fa: اسناد

en: Domain
fa: دامنه

en: Download Income Report
fa: گزارش درآمد را بارگیری کنید

en: Download Report
fa: گزارش را بارگیری کنید

en: Due Amount
fa: مقدار قابل توجه

en: Due Amount :
fa: مقدار قابل توجه:

en: Due Date
fa: تاریخ تحویل

en: ERROR
fa: خطا

en: Edit
fa: ویرایش کنید

en: Edit Accountant
fa: حسابدار را ویرایش کنید

en: Edit Asset
fa: ویرایش دارایی

en: Edit Booked Facility
fa: ویرایش تسهیلات رزرو شده

en: Edit Charges
fa: ویرایش هزینه ها

en: Edit Commercial Unit
fa: ویرایش واحد تجاری

en: Edit Complain
fa: شکایت را ویرایش کنید

en: Edit Document
fa: ویرایش سند

en: Edit Event
fa: ویرایش رویداد

en: Edit Expense
fa: ویرایش هزینه

en: Edit FAQ
fa: ویرایش سوالات متداول

en: Edit Facility
fa: ویرایش تسهیلات

en: Edit Gatekeeper
fa: ویرایش دروازه بان

en: Edit Inventory
fa: ویرایش موجودی

en: Edit Member
fa: ویرایش عضو

en: Edit Notice
fa: ویرایش توجه

en: Edit Photo Gallery
fa: ویرایش گالری عکس

en: Edit Residential Unit
fa: واحد مسکونی ویرایش

en: Edit Rule
fa: ویرایش قوانین

en: Edit Rules
fa: ویرایش قوانین

en: Edit Service
fa: ویرایش سرویس

en: Edit Sloat
fa: اسلوات را ویرایش کنید

en: Edit Sloat Assigned
fa: ویرایش اسلوات اختصاص داده شده

en: Edit Slot
fa: ویرایش اسلات

en: Edit Staff Checkin
fa: ویرایش پرسنل کارکنان

en: Edit Staff Member
fa: ویرایش اعضای کارکنان

en: Edit Tax
fa: ویرایش مالیات

en: Edit Visitor Checkin
fa: ویرایش چک بازدید کننده

en: Edit Visitor Request
fa: درخواست بازدید کننده را ویرایش

en: Email
fa: پست الکترونیک

en: Email Subject
fa: موضوع نامه الکترونیکی

en: Email:
fa: پست الکترونیک:

en: Enable
fa: فعال کردن

en: Enable Charges
fa: فعال کردن هزینه ها

en: Enable Notifications
fa: فعال کردن اعلانها

en: Enable Sandbox
fa: فعال کردن گودال ماسهبازی

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: End Time
fa: زمان پایان

en: End Time should be greater than Start Time
fa: زمان پایان باید بیشتر از زمان شروع باشد

en: Enter City Name
fa: نام شهر را وارد کنید

en: Enter New password.
fa: رمز عبور جدید را وارد کنید

en: Enter State Name
fa: نام کشور را وارد کنید

en: Enter Unit Name
fa: نام واحد را وارد کنید

en: Enter correct current password.
fa: رمز عبور فعلی درست وارد کنید

en: Entry
fa: ورود

en: Envato License key
fa: کلید مجوز Envato

en: Euro
fa: یورو

en: Event Description
fa: شرح رویداد

en: Event Detail
fa: جزئیات رویداد

en: Event End Date
fa: تاریخ پایان رویداد

en: Event End Time
fa: زمان پایان رویداد

en: Event For
fa: رویداد برای

en: Event Link
fa: پیوند رویداد

en: Event List
fa: لیست رویداد

en: Event Start Date
fa: تاریخ شروع رویداد

en: Event Start Time
fa: زمان شروع رویداد

en: Event Title
fa: عنوان رویداد

en: Event inserted successfully
fa: رویداد با موفقیت درج شد

en: Events
fa: مناسبت ها

en: Every minute
fa: هر دقیقه

en: Expense
fa: هزینه

en: Expense Entries
fa: مقالات هزینه

en: Expense List
fa: لیست هزینه

en: Expense Report By Month
fa: گزارش هزینه های ماهانه

en: Expense Type
fa: نوع هزینه

en: Expense type
fa: نوع هزینه

en: FAQ
fa: سوالات متداول

en: FAQ List
fa: لیست سوالات

en: Facility
fa: امکانات

en: Facility Booking Email Template
fa: رزرو قالب ایمیل قالب

en: Facility Booking Successfully
fa: رزرو تسهیلات با موفقیت انجام شد

en: Facility Booking Template
fa: قالب رزرو رزرو

en: Facility Booking Template For Admin
fa: الگوی رزرو تسهیلات برای مدیر

en: Facility Booking Template For Member
fa: الگوی رزرو تسهیلات برای عضو

en: Facility Charge
fa: هزینه تسهیلات

en: Facility Link
fa: پیوند تسهیلات

en: Facility List
fa: لیست امکانات

en: Facility Name
fa: نام امکانات

en: Facility deleted successfully
fa: مرکز با موفقیت برداشته شد

en: Facility inserted successfully
fa: مرکز با موفقیت درج شد

en: February
fa: فوریه

en: Female
fa: زن

en: First
fa: اولین

en: First Name
fa: نام کوچک

en: Fix Charge
fa: شارژ مجدد

en: Fix Charges
fa: اتهامات را برطرف کنید

en: For Entry
fa: برای ورود

en: For Exit
fa: برای خروج

en: Forgot your password?
fa: رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

en: Four Wheeler
fa: چهارچرخ

en: Frequency
fa: فرکانس

en: From
fa: از جانب

en: From (
fa: از جانب (

en: From Date
fa: از تاریخ

en: Fully Paid
fa: تماما پرداخت شده

en: GATE:
fa: دروازه:

en: GST Number
fa: شماره GST

en: GST Number / Vat Number / Tax number
fa: شماره GST / شماره وات / شماره مالیاتی

en: Gallery
fa: گالری

en: Gate Name
fa: نام دروازه

en: Gatekeeper
fa: دروازه بان

en: Gatekeeper
fa: دروازه بان

en: Gatekeeper Access Right
fa: دسترسی درست دروازه

en: Gatekeeper Inserted Successfully
fa: دروازه بان با موفقیت وارد شد

en: Gatekeeper List
fa: لیست دروازه بان

en: Gatekeeper Name
fa: نام دروازه بان

en: Gender
fa: جنسيت

en: General Information
fa: اطلاعات کلی

en: General Setting
fa: تنظیمات عمومی

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Generate Invoice
fa: تولید صورتحساب

en: Generate Invoice Email Template
fa: ایجاد قالب ایمیل فاکتور

en: Generate Invoice Template
fa: ایجاد فرم صورتحساب

en: Go
fa: برو

en: Grand Total :
fa: مجموع کل:

en: Group
fa: گروه

en: Guest
fa: مهمان

en: Gym
fa: سالن ورزش

en: Half Yearly
fa: نیم سال

en: Home
fa: خانه

en: Hong Kong Dollar
fa: دلار هنگ کنگ

en: Hour
fa: ساعت

en: Hungarian Forint
fa: فورینت مجارستان

en: I Half
fa: من نصف

en: ID NUMBER
fa: شماره شناسایی

en: ID Number
fa: شماره شناسایی

en: IFSC Code
fa: کد IFSC

en: IFSC Code
fa: کد IFSC

en: II Half
fa: دوم نیمه

en: INVOICE
fa: صورتحساب

en: Image
fa: تصویر

en: Image URL
fa: URL تصویر

en: Inbox
fa: صندوق ورودی

en: Income Type
fa: نوع درآمد

en: Indian Rupee
fa: روپیه هند

en: Individual
fa: شخصی

en: Inventory List
fa: لیست موجودی

en: Inventory Name
fa: نام موجودی

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Invoice Date
fa: تاریخ فاکتور

en: Invoice Information
fa: اطلاعات صورتحساب

en: Invoice List
fa: فهرست فاکتور

en: Invoice No
fa: شماره فاکتور

en: Invoice Number
fa: شماره صورتحساب

en: Invoice Option
fa: گزینه صورتحساب

en: Invoice Payment Receipt
fa: دریافت رسید فاکتور

en: Is Multiple Days
fa: چند روز است

en: Israeli New Sheqel
fa: اسرائیل جدید شقل

en: January
fa: ژانویه

en: Japanese Yen
fa: ین ژاپن

en: July
fa: جولای

en: June
fa: ژوئن

en: Last
fa: آخر

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Lease Agreement
fa: قرارداد اجاره

en: Licence Settings
fa: تنظیمات مجوز

en: Loading...
fa: بارگذاری...

en: Log In
fa: ورود

en: Log Out
fa: خروج

en: Login Link
fa: لینک ورود

en: Login Page
fa: صفحه ورود

en: Login Page Link
fa: پیوند ورود به سیستم

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
fa: ورود ناموفق بود: وارد یک نام کاربری یا رمز عبور نادرست کرده اید، لطفا دوباره امتحان کنید.

en: Logout
fa: خروج

en: Mail Templates
fa: قالب های ایمیل

en: Maintenance Charge
fa: شارژ نگهداری

en: Maintenance Charges
fa: هزینه های تعمیر و نگهداری

en: Maintenance Request
fa: درخواست تعمیر و نگهداری

en: Maintenance Settings
fa: تنظیمات تعمیر و نگهداری

en: Malaysian Ringgit
fa: Ringgit مالزی

en: Male
fa: نر

en: Manage Gates
fa: مدیریت گیتس

en: March
fa: مارس

en: Max. 160 Character
fa: حداکثر 160 شخصیت

en: May
fa: ممکن است

en: Measurement
fa: اندازه گیری

en: Measurement Charge
fa: هزینه اندازه گیری

en: Measurement Charges
fa: هزینه های اندازه گیری

en: Member
fa: عضو

en: Member Access Right
fa: حق دسترسی اعضا

en: Member Active Successfully
fa: عضو فعال موفقیت آمیز

en: Member Approved by Admin Template
fa: عضو تایید شده توسط Admin Template

en: Member Approved by Admin Template
fa: عضو تایید شده توسط Admin Template

en: Member Become committee Template
fa: عضو کمیته تبدیل الگو

en: Member Become from committee member
fa: عضو از عضو کمیته

en: Member By Building
fa: عضو با ساختن

en: Member Category Name
fa: نام کاربری عضو

en: Member ID Proof-1
fa: عضو ID Proof-1

en: Member ID Proof-2
fa: عضو ID Proof-2

en: Member Image
fa: تصویر کاربر

en: Member Inserted Successfully.
fa: عضو با موفقیت وارد شد

en: Member List
fa: فهرست کاربران

en: Member Name
fa: نام عضو

en: Member Privacy Setting
fa: تنظیم حریم شخصی کاربران

en: Member Registration
fa: ثبت نام عضو

en: Member Removed from committee Template
fa: عضو حذف شده از قالب کمیته

en: Member Removed from committee member
fa: عضو حذف شده از عضو کمیته

en: Member Type
fa: نوع عضو

en: Member can see other building members info
fa: عضو می تواند اطلاعات دیگر اعضای ساختمان را ببیند

en: Member can see same building members documents
fa: عضو میتواند اسناد اعضای ساختمان را ببیند

en: Member can view other member's Complaints
fa: عضو می تواند شکایات اعضای دیگر را مشاهده کند

en: Members
fa: اعضا

en: Menu
fa: فهرست

en: Message
fa: پیام

en: Message Comment
fa: پیام نظر

en: Message Content
fa: محتوای پیام

en: Message For
fa: پیام برای

en: Message Received Template
fa: پیام دریافت الگو

en: Message Sent Successfully!
fa: پیام با موفقیت ارسال شد!

en: Message To
fa: پیام به

en: Message deleted successfully
fa: پیام با موفقیت حذف شد

en: Message sent successfully
fa: پیام با موفقیت ارسال شد

en: Method
fa: روش

en: Mexican Peso
fa: پزوی مکزیکی

en: Middle Name
fa: نام میانه

en: Mobile
fa: سیار

en: Mobile Number
fa: شماره موبایل

en: Mobile Number:
fa: شماره موبایل:

en: Month
fa: ماه

en: Monthly
fa: ماهانه

en: Must be enter percentage value like 5
fa: مقدار درصد باید مانند 5 باشد

en: My Profile
fa: پروفایل من

en: Name
fa: نام

en: Name Of Apartment
fa: نام آپارتمان

en: Name Of Apartment
fa: نام آپارتمان

en: Name Of Sender
fa: نام فرستنده

en: Name of Member
fa: نام کاربری

en: Name of Receiver
fa: نام گیرنده

en: Name of admin
fa: نام مدیر

en: Nature
fa: طبیعت

en: New Password
fa: رمز عبور جدید

en: New Zealand Dollar
fa: دلار نیوزیلند

en: Next
fa: بعد

en: No
fa: نه

en: No Any Gates.
fa: هیچ گیتس وجود ندارد

en: No Any Images In This Gallery Yet.
fa: هیچ تصویری در این گالری هنوز وجود ندارد.

en: No Building Units Found
fa: هیچ واحد ساختمان یافت نشد

en: No Complains Found
fa: هیچ شکایتی پیدا نشد

en: No FAQ found
fa: هیچ سؤالی یافت نشد

en: No FAQ found in Trash
fa: هیچ سؤالی در «حذف شدهها» یافت نشد

en: No Gatekeeper Found
fa: هیچ دروازهبان یافت نشد

en: No Invoice Found
fa: هیچ فاکتور یافت نشد

en: No Notice Found
fa: هیچ اطلاعیه ای یافت نشد

en: No Photo Gallery found
fa: گالری عکس یافت نشد

en: No Photo Gallery found in Trash
fa: گالری عکس موجود در Trash وجود ندارد

en: No Security Found
fa: هیچ امنیتی یافت نشد

en: No Services Found
fa: هیچ سرویس یافت نشد

en: No any Documents yet.
fa: هیچ اسنادی هنوز وجود ندارد.

en: No any Proof Documents yet.
fa: هنوز اسناد اثبات نشده وجود دارد.

en: No any Unit Members yet.
fa: هیچ یک از اعضای واحد هنوز وجود ندارد.

en: No any member yet.
fa: هنوز عضو نیست

en: No data available in table
fa: داده ای در جدول وجود ندارد

en: No file chosen
fa: هیچ فایلی انتخاب نشده است

en: No matching records found
fa: هیچ رکوردی یافت نشد

en: No rules found
fa: بدون قاعده یافت نشد

en: No rules found in Trash
fa: هیچ قاعدهی در «حذف شدهها» یافت نشد

en: Norwegian Krone
fa: نروژی کرون

en: Not Approved
fa: مورد تایید نیست

en: Notes
fa: یادداشتها

en: Notice
fa: اطلاع

en: Notice And Event
fa: توجه و رویداد

en: Notice Approved successfully
fa: اطلاعیه با موفقیت تایید شد

en: Notice Category
fa: توجه به رده

en: Notice Content
fa: محتوا را ذکر کنید

en: Notice Deleted Successfully
fa: اعلان با موفقیت حذف شد

en: Notice Details
fa: جزئیات جزئیات

en: Notice Link
fa: پیوند مطلب

en: Notice List
fa: لیست یادداشت

en: Notice Title
fa: عنوان اطلاعیه

en: Notice Title:
fa: عنوان خبر:

en: Notice Type
fa: نوع یادداشت

en: Notice Type:
fa: نوع مدرک:

en: Notice Valid Date
fa: اطلاع معتبر تاریخ

en: Notice Valid Until
fa: اطلاعیه معتبر تا تاریخ

en: November
fa: نوامبر

en: Number Of Member
fa: تعداد اعضا

en: Number Of Members By Building
fa: تعداد اعضا توسط ساختمان

en: Number Of Unit
fa: تعداد واحد

en: Occupied By
fa: اشغال شده توسط

en: Occupied Date
fa: تاریخ شغل

en: Occupied From Date
fa: تاریخچه اشغال شده

en: Occupied To Date
fa: اشغال شده به تاریخ

en: Official Phone Number
fa: شماره تلفن رسمی

en: One Member
fa: یک عضو

en: One Time
fa: سر وقت

en: Open
fa: باز کن

en: Other Information
fa: اطلاعات دیگر

en: OwnData
fa: داده های خود

en: Owner
fa: صاحب

en: Owner Family
fa: خانواده مالک

en: Paid Amount
fa: مقدار پرداخت شده

en: Paid Amount :
fa: مقدار پرداخت شده :

en: Paid Invoice Email Template
fa: پرداخت صورت حساب ایمیل قالب

en: Paid Invoice Template
fa: قالب فاکتور پرداخت شده

en: Parent Item:
fa: مورد والدین:

en: Parking Manager
fa: مدیر پارکینگ

en: Partially Paid
fa: تقریبا پرداخت شده

en: Password
fa: کلمه عبور

en: Payment
fa: پرداخت

en: Payment By
fa: پرداخت توسط

en: Payment Cancel
fa: پرداخت لغو

en: Payment Date
fa: تاریخ پرداخت

en: Payment Method
fa: روش پرداخت

en: Payment Report By Month
fa: گزارش پرداخت ماهانه

en: Payment Status
fa: وضعیت پرداخت

en: Payment Successfully
fa: پرداخت به صورت موفقیت آمیز

en: Payment successfully
fa: پرداخت با موفقیت

en: Paypal
fa: پی پال

en: Paypal
fa: پی پال

en: Paypal Email Id
fa: شناسه ایمیل پی پال

en: Paypal Setting
fa: تنظیم پی پال

en: Period
fa: دوره زمانی

en: Permanent Contact Information
fa: اطلاعات تماس دائمی

en: Philippine Peso
fa: پزوی فیلیپین

en: Phonenumber
fa: شماره تلفن

en: Photo
fa: عکس

en: Photo Gallery
fa: گالری عکس

en: Please enter Category Name.
fa: لطفا نام دسته را وارد کنید

en: Polish Zloty
fa: لهستانی لهستانی

en: Pound Sterling
fa: پوند استرلینگ

en: Previous
fa: قبلی

en: Print
fa: چاپ

en: Print Details
fa: چاپ جزئیات

en: Print Payment Receipt
fa: دریافت رسید چاپ

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Processing...
fa: در حال پردازش...

en: Profile
fa: مشخصات

en: Profile Cover Image
fa: جلد تصویر پروفایل

en: Profile Successfully updated.
fa: مشخصات به صورت موفقیت آمیز به روز شد

en: Proof Document List
fa: فهرست اسنادی معتبر

en: Proof Documents
fa: اسناد اثبات

en: Proposal
fa: پیشنهاد

en: Publish To Notice Board
fa: انتشار به هیئت مدیره اطلاع رسانی

en: Purchase Date
fa: تاریخ خرید

en: Qualification
fa: واجد شرایط بودن

en: Quantity
fa: تعداد

en: Quantity
fa: تعداد

en: Quarter I
fa: چهارم من

en: Quarter II
fa: فصل دوم

en: Quarter III
fa: سه ماهه سوم

en: Quarter IV
fa: فصل چهارم

en: Quarterly
fa: سه ماهه

en: REASON FOR VISIT:
fa: دلیل بازدید:

en: Reason For Visit
fa: دلیل برای بازدید

en: Reason Name
fa: دلیل نام

en: Record Updated Successfully
fa: رکورد به صورت موفقیت آمیز به روز شد

en: Record deleted successfully
fa: ضبط با موفقیت حذف شد

en: Record inserted successfully
fa: رکورد با موفقیت وارد شد

en: Record updated successfully
fa: ضبط با موفقیت به روز شد

en: Record updated successfully.
fa: ضبط با موفقیت به روز شد

en: Records Not Found
fa: اسناد پیدا نشد

en: Registration Email Template
fa: قالب ایمیل ثبت نام

en: Registration Email Template
fa: قالب ایمیل ثبت نام

en: Remember Me
fa: مرا به خاطر بسپار

en: Remove
fa: برداشتن

en: Replay
fa: بازپخش

en: Reply
fa: پاسخ

en: Report
fa: گزارش

en: Request
fa: درخواست

en: Request deleted successfully
fa: درخواست با موفقیت حذف شد

en: Resident Unit
fa: واحد مسکونی

en: Residential
fa: مسکونی

en: Residential Unit
fa: واحد مسکونی

en: Residential Unit
fa: واحد مسکونی

en: Residential Unit List
fa: لیست واحد مسکونی

en: Resolution
fa: وضوح

en: Rules
fa: قوانین

en: SMS Text
fa: متن پیامک

en: Save
fa: صرفه جویی

en: Save Charges
fa: صرفه جویی در هزینه ها

en: Save Charges & Create Invoice
fa: صرفه جویی در هزینه ها و ایجاد فاکتور

en: Save Charges & Update Invoice
fa: صرفه جویی در هزینه و به روز رسانی فاکتور

en: Save Facility
fa: صرفه جویی در تسهیلات

en: Save Service
fa: ذخیره خدمات

en: Save Tax
fa: صرفه جویی در مالیات

en: Search
fa: جستجو کردن

en: Search FAQ
fa: پرسش و پاسخ جستجو

en: Search Photo Gallery
fa: گالری عکس جستجو

en: Search Rules
fa: قوانین جستجو

en: Search:
fa: جستجو کردن:

en: Security
fa: امنیت

en: Security Name
fa: نام امنیتی

en: Select A Facility To Book
fa: انتخاب یک تسهیلات برای کتاب

en: Select Activity
fa: فعالیت را انتخاب کنید

en: Select Apartment Type
fa: انتخاب نوع آپارتمان

en: Select Asset Category
fa: انتخاب دارایی دسته

en: Select Badge Id
fa: شناسه نشان را انتخاب کنید

en: Select Building
fa: ساختمان را انتخاب کنید

en: Select Category
fa: دسته را انتخاب کنید

en: Select Category Type
fa: انتخاب نوع گروه

en: Select Compound
fa: ترکیب را انتخاب کنید

en: Select Country
fa: کشور را انتخاب کنید

en: Select Currency
fa: واحد پول را انتخاب کنید

en: Select Date Format
fa: فرمت تاریخ را انتخاب کنید

en: Select Date From Month
fa: تاریخ را از ماه انتخاب کنید

en: Select Designation
fa: تعیین نام

en: Select End Time
fa: زمان پایان را انتخاب کنید

en: Select Expense Type
fa: انتخاب نوع هزینه

en: Select Facility
fa: تسهیلات را انتخاب کنید

en: Select Frequency
fa: فرکانس را انتخاب کنید

en: Select Image
fa: انتخاب تصویر

en: Select Income Type
fa: نوع درآمد را انتخاب کنید

en: Select Invoice Option
fa: گزینه فاکتور را انتخاب کنید

en: Select Login Page
fa: انتخاب صفحه ورود

en: Select Member
fa: عضو را انتخاب کنید

en: Select Member Type
fa: انتخاب نوع عضو

en: Select Occupied By
fa: انتخاب اشغال شده توسط

en: Select Period
fa: دوره را انتخاب کنید

en: Select Profile Picture
fa: تصویر نمایه را انتخاب کنید

en: Select Reason
fa: دلیل را انتخاب کنید

en: Select Sloat
fa: اسلوات را انتخاب کنید

en: Select Slot
fa: اسلات را انتخاب کنید

en: Select Staff Category
fa: رده کارکنان را انتخاب کنید

en: Select Staff Member
fa: انتخاب کارکنان

en: Select Start Time
fa: زمان شروع را انتخاب کنید

en: Select Tax
fa: مالیات را انتخاب کنید

en: Select Unit
fa: واحد را انتخاب کنید

en: Select Unit Category
fa: بخش واحد را انتخاب کنید

en: Select Unit Measurement
fa: اندازه گیری واحد را انتخاب کنید

en: Select Unit Name
fa: نام واحد را انتخاب کنید

en: Select Visibility
fa: نمایشگر را انتخاب کنید

en: Select Year
fa: انتخاب سال

en: Select sloat
fa: اسلوت را انتخاب کنید

en: Select status
fa: وضعیت را انتخاب کنید

en: Send Mail
fa: ارسال پست الکترونیکی

en: Send Message
fa: پیام فرستادن

en: Send SMS
fa: ارسال پیامک

en: Sent
fa: ارسال شد

en: Sent Item
fa: ارسال مورد

en: September
fa: سپتامبر

en: Service
fa: سرویس

en: Service Details
fa: جزئیات خدمات

en: Service List
fa: فهرست خدمات

en: Service Name
fa: نام خدمات

en: Service Provider
fa: ارائه دهنده خدمات

en: Service Provider Name
fa: نام ارائه کننده خدمات

en: Services
fa: خدمات

en: Show _MENU_ entries
fa: نمایش نوشته های _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fa: نمایش 0 تا 0 از 0 ورودی

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fa: نمایش _START_ به _END_ از ورودیهای _TOTAL_

en: Singapore Dollar
fa: دلار سنگاپور

en: Skills
fa: مهارت ها

en: Sloat
fa: اسلوت

en: Sloat For
fa: اسلوت برای

en: Sloat List
fa: لیست اسلوات

en: Sloat Name
fa: اسلوات نام

en: Sloat No
fa: اسلوت شماره

en: Sloat Type
fa: نوع اسلوت

en: Slot
fa: اسلات

en: Slot For
fa: شکاف برای

en: Slot List
fa: لیست اسلات

en: Slot Name
fa: نام اسلات

en: Slot No
fa: اسلات شماره

en: Slot Type
fa: نوع اسلات

en: Slot deleted successfully
fa: شکاف با موفقیت حذف شد

en: Slot inserted successfully
fa: شکاف با موفقیت وارد شد

en: Society
fa: جامعه

en: Society Rules
fa: قوانین جامعه

en: Society Rules List
fa: لیست قوانین جامعه

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
fa: با عرض پوزش، فقط فایلهای JPG، JPEG، PNG و GIF مجاز هستند!

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG ,BMP & GIF files are allowed!.
fa: با عرض پوزش، فقط فایلهای JPG، JPEG، PNG، BMP و GIF مجاز هستند!

en: Source
fa: منبع

en: Square Feet
fa: فوت مربع

en: Square Meter
fa: متر مربع

en: Square Yards
fa: حیاط میدان

en: Staff Category
fa: طبقه کارگزار

en: Staff Category Name
fa: نام طبقه کارکنان

en: Staff Checkin
fa: پرسنل کارکنان

en: Staff Checkin List
fa: فهرست چک کارکنان

en: Staff Management
fa: مدیریت کارکنان

en: Staff Member
fa: عضو انجمن

en: Staff Member Access Right
fa: حق دسترسی کارمندان

en: Staff Member List
fa: فهرست کاربران

en: Staff Role
fa: نقش کارکنان

en: Staff-Member
fa: کارکنان عضو

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Start Time
fa: زمان شروع

en: Starting Year
fa: شروع سال

en: State
fa: دولت

en: Status
fa: وضعیت

en: Status:
fa: وضعیت:

en: Subject
fa: موضوع

en: Submit
fa: ارسال

en: Submitted By
fa: ارسال شده توسط

en: Submitted Date
fa: تاریخ ارسال شده

en: Subtotal :
fa: کل حجم:

en: Suggestion
fa: پیشنهادی

en: Swedish Krona
fa: کرون سوئد

en: Swift Code
fa: کد سویفت

en: Swiss Franc
fa: فرانک سوئیس

en: TAX ID
fa: شناسه مالیات

en: Taiwan New Dollar
fa: تایوان دلار جدید

en: Tax
fa: مالیات

en: Tax Amount
fa: مقدار مالیات

en: Tax Amount :
fa: مقدار مالیات:

en: Tax List
fa: لیست مالیاتی

en: Tax Name
fa: نام مالیات

en: Tax Title
fa: عنوان مالیاتی

en: Tax deleted successfully
fa: مالیات با موفقیت حذف شد

en: Tax inserted successfully
fa: مالیات با موفقیت درج شد

en: Tax(%)
fa: مالیات(٪)

en: Tenant
fa: مستأجر

en: Tenant Family
fa: مستاجر خانواده

en: Thai Baht
fa: تایلندی بات

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
fa: به نظر می رسد مشکلی وجود دارد لطفا پس از مدتی سعی کنید یا با ما در sales@dasinfomeida.com تماس بگیرید

en: This Parking Slot Allready Assigned
fa: این اسلات پارکینگ در حال حاضر اختصاص داده شده است

en: This Parking Slot Already Assigned
fa: این اسلات پارکینگ در حال حاضر اختصاص داده شده است

en: Time
fa: زمان

en: Title
fa: عنوان

en: To
fa: به

en: To (
fa: به (

en: To Date
fa: به روز

en: Total Amount
fa: مقدار کل

en: Total Amount
fa: مقدار کل

en: Total Charge
fa: کل هزینه

en: Total Cost
fa: هزینه کل

en: Total Paid Amount :
fa: مجموع مبلغ پرداخت شده:

en: Turkish Lira
fa: لیره ترکیه

en: Two Wheeler
fa: دو ویلر

en: Type
fa: تایپ کنید

en: Types Name
fa: نام انواع

en: U.S. Dollar
fa: دلار آمریکا

en: UNIT CATEGORY:
fa: طبقه بندی واحد:

en: UNIT NUMBER:
fa: شماره واحد:

en: Unallocated
fa: غیر اختصاصی

en: Unit
fa: واحد

en: Unit By Building
fa: واحد توسط ساختمان

en: Unit Category
fa: بخش واحد

en: Unit Category Member
fa: عضو انجمن واحد

en: Unit Category Name
fa: نام واحد واحد

en: Unit Documents
fa: اسناد واحد

en: Unit Member List
fa: فهرست کاربران

en: Unit Members
fa: اعضای واحد

en: Unit Members
fa: اعضای واحد

en: Unit Name
fa: نام واحد

en: Unit Size
fa: اندازه واحد

en: Unit name
fa: نام واحد

en: Unpaid
fa: بدون پرداخت هزینه

en: Update FAQ
fa: به روزرسانی پرسش و پاسخ

en: Update Photo Gallery
fa: به روز رسانی گالری عکس

en: Update Profile
fa: بروزرسانی پروفایل

en: Update Rules
fa: قوانین به روز رسانی

en: Upload Cover Image
fa: آپلود عکس جلد

en: Upload Document
fa: بارگذاری سند

en: Upload image
fa: آپلود تصویر

en: Upload image.
fa: آپلود تصویر

en: User Email
fa: ایمیل کاربر

en: User List
fa: لیست کاربران

en: User Name
fa: نام کاربری

en: User Role
fa: نقش کاربر

en: User Type
fa: نوع کاربر

en: Username
fa: نام کاربری

en: Username Or Emailid Already Exist.
fa: نام کاربری یا ایمیلید در حال حاضر وجود دارد.

en: VEHICLE NUMBER
fa: شماره خودرو

en: VISIT DATE:
fa: تاریخ بازدید:

en: VISIT TIME:
fa: زمان بازدید:

en: VISITOR NAME
fa: نام بازدید کننده

en: Valid Date
fa: تاریخ معتبر

en: Valid Date:
fa: تاریخ معتبر:

en: Vehicle
fa: وسیله نقلیه

en: Vehicle Model
fa: مدل خودرو

en: Vehicle Number
fa: شماره خودرو

en: Vehicle Type
fa: نوع وسیله نقلیه

en: Vendor Name
fa: نام فروشنده

en: View
fa: چشم انداز

en: View Detail
fa: نمایش جزئیات

en: View Details
fa: دیدن جزئیات

en: View Document
fa: مشاهده سند

en: View FAQ
fa: مشاهده سوالات متداول

en: View Invoice
fa: مشاهده صورتحساب

en: View Member
fa: عضو سایت

en: View Member History
fa: مشاهده تاریخچه کاربر

en: View Message
fa: مشاهده پیام

en: View Photo Gallery
fa: مشاهده گالری عکس

en: View Rules
fa: مشاهده قوانین

en: View Unit
fa: واحد نمایش

en: View User
fa: مشاهده کاربر

en: Visibility
fa: دید

en: Visibility For
fa: دید برای

en: Visible For
fa: قابل مشاهده برای

en: Visit Date
fa: تاریخ بازدید

en: Visit Time
fa: بازدید از زمان

en: Visitor Checkin
fa: چک مهمان

en: Visitor Checkin List
fa: لیست بازدیدهای بازدید کننده

en: Visitor Manage
fa: مدیریت بازدید کننده

en: Visitor Management
fa: مدیریت بازدید کننده

en: Visitor Name
fa: نام بازدید کننده

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
fa: نام بازدید کننده-شماره شناسه-شماره خودرو

en: Visitor Request
fa: درخواست بازدید کننده

en: Visitor Request Approved Successfully
fa: درخواست بازدید کننده با موفقیت

en: Visitor Request List
fa: لیست درخواست بازدید کنندگان

en: Visitor Request Template
fa: الگوی درخواست بازدید کنندگان

en: Visitor Request inserted successfully
fa: درخواست بازدید کننده با موفقیت د

en: Year
fa: سال

en: Yearly
fa: سالانه

en: Yes
fa: بله

en: You can use following variables in the email template:
fa: شما می توانید از متغیرهای زیر در قالب ایمیل استفاده کنید:

en: You have entered value already exists. Please enter some other value.
fa: شما مقدار را قبلا وارد کرده اید. لطفا مقدار دیگری را وارد کنید

en: Zip Code
fa: کد پستی

en: accountant
fa: حسابدار

en: administrator
fa: مدیر

en: category Name
fa: نام دسته

en: charge Per
fa: شارژ مجدد

en: checkin
fa: اعلام حضور

en: committee_member
fa: عضو کمیته

en: discount amount can not greater than total amount
fa: مقدار تخفیف نمی تواند بیشتر از مقدار کل باشد

en: gatekeeper
fa: دروازه بان

en: header
fa: سرتیتر

en: maintance
fa: حفظ

en: member
fa: عضو

en: save
fa: صرفه جویی

en: square meter
fa: متر مربع

en: title
fa: عنوان

en: vehicle
fa: وسیله نقلیه

en: | Bill To.
fa: | بیل تا
