apartment - en to fi translation catalogue (880 entries)

en: Record Updated Successfully
fi: Record Päivitetty onnistuneesti

en: Access Right Settings
fi: Siirry oikeaan asetukseen

en: Menu
fi: valikko

en: Member
fi: Jäsen

en: Staff Member
fi: Henkilökunnan jäsen

en: Accountant
fi: Kirjanpitäjä

en: Gatekeeper
fi: Portinvartija

en: Committee Member
fi: Komitean jäsen

en: Staff Management
fi: Henkilöstöhallinto

en: Visitor Manage
fi: Vierailun hallinta

en: Notice And Event
fi: Ilmoitus ja tapahtuma

en: Complaint
fi: Valitus

en: Parking Manager
fi: Pysäköintipäällikkö

en: Services
fi: Palvelut

en: Facility
fi: Laitos

en: Accounts
fi: tilit

en: Documents
fi: asiakirjat

en: Assets / Inventory Tracker
fi: Varat / varastojen seuranta

en: Message
fi: Viesti

en: Profile
fi: Profiili

en: FAQ
fi: Ohje

en: Society Rules
fi: Yhteiskunnan säännöt

en: Gallery
fi: galleria

en: Save
fi: Tallentaa

en: First Name
fi: Etunimi

en: Middle Name
fi: Toinen nimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Gender
fi: sukupuoli

en: Male
fi: Uros

en: Female
fi: Nainen

en: Date of birth
fi: Syntymäaika

en: Badge ID
fi: Merkin tunnus

en: Qualification
fi: pätevyys

en: Email
fi: Sähköposti

en: Mobile Number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Address
fi: Osoite

en: City
fi: Kaupunki

en: State
fi: Osavaltio

en: Country
fi: Maa

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Password
fi: Salasana

en: Image
fi: Kuva

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Add Accountant
fi: Lisää kirjanpitäjä

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
fi: Valitettavasti vain JPG-, JPEG-, PNG- ja GIF-tiedostot ovat sallittuja !.

en: Username Or Emailid Already Exist.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite on jo olemassa.

en: Record inserted successfully
fi: Tallennus on onnistunut

en: Record updated successfully.
fi: Tallennus päivitetty onnistuneesti.

en: Record deleted successfully
fi: Tallennus poistettiin onnistuneesti

en: Accountant List
fi: Kirjanpitäjien luettelo

en: Edit Accountant
fi: Muokkaa kirjanpitäjää

en: Photo
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Mobile
fi: mobile

en: Action
fi: Toiminta

en: Edit
fi: Muokata

en: Do you really want to delete this record?
fi: Haluatko todella poistaa tämän tietueen?

en: Delete
fi: Poistaa

en: Charge Period
fi: Maksuaika

en: One Time
fi: Kerran

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Quarterly
fi: Neljännesvuosittain

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Select Invoice Option
fi: Valitse Laskutusasetus

en: All Member
fi: Kaikki jäsenet

en: Building Member
fi: Rakennuksen jäsen

en: Unit Category Member
fi: Yksikön luokan jäsen

en: One Member
fi: Yksi jäsen

en: Building
fi: Rakennus

en: Select Building
fi: Valitse Rakennus

en: Unit Category
fi: Yksikön luokka

en: Select Unit Category
fi: Valitse Yksikköluokka

en: Unit
fi: yksikkö

en: Select Unit Name
fi: Valitse Yksikön nimi

en: Select Member
fi: Valitse jäsen

en: Charges
fi: maksut

en: Maintenance Charges
fi: Huoltokulut

en: Add Or Remove
fi: Lisää tai poista

en: Charge Calculate By
fi: Maksu Lasketaan mukaan

en: Fix Charge
fi: Korjaa maksu

en: Measurement Charge
fi: Mittausmaksu

en: Charges Payment
fi: Maksut

en: Charges Amount
fi: Maksut Määrä

en: Charges Entry Label
fi: Maksut Entry Label

en: Add Charges Entry
fi: Lisää maksuja

en: Discount Amount
fi: Alennuksen määrä

en: Amount After Discount
fi: Määrä alennuksen jälkeen

en: Tax
fi: Verottaa

en: Select Tax
fi: Valitse Vero

en: Add More Tax
fi: Lisää vero

en: Tax Amount
fi: Vero määrä

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Save Charges
fi: Tallenna maksut

en: Save Charges & Update Invoice
fi: Tallenna maksut ja päivitä lasku

en: Save Charges & Create Invoice
fi: Tallenna maksut ja luo lasku

en: Expense Type
fi: Kulutyyppi

en: Select Expense Type
fi: Valitse Kulutyyppi

en: Vendor Name
fi: Toimittajan nimi

en: Bill Date
fi: Laskupäivä

en: Amount
fi: Määrä

en: Payment Date
fi: Maksupäivä

en: save
fi: Tallentaa

en: Add Expense
fi: Lisää kuluja

en: Expense type
fi: Kulutyyppi

en: View Invoice
fi: Näytä lasku

en: Payment Successfully
fi: Maksu onnistuu

en: Invoice List
fi: Laskulista

en: Charges List
fi: Maksujen luettelo

en: Edit Charges
fi: Muokkaa maksuja

en: Add Charges
fi: Lisää maksuja

en: Expense List
fi: Kustannusluettelo

en: Edit Expense
fi: Muokkaa kulut

en: Invoice Number
fi: Laskun numero

en: Member Name
fi: Jäsen nimi

en: Charge Type
fi: Lataustyyppi

en: Charge Calculate By
fi: Maksu Lasketaan mukaan

en: Due Amount
fi: Määrä

en: Paid Amount
fi: Maksettu summa

en: Payment Status
fi: Maksun tilanne

en: From Date
fi: Päivämäärästä

en: To Date
fi: Tähän mennessä

en: Unpaid
fi: Palkaton

en: Fully Paid
fi: Kokonaan maksettu

en: Partially Paid
fi: Osittain maksettu

en: Add Income
fi: Lisää tulot

en: Print Payment Receipt
fi: Tulosta maksutulos

en: Charges type
fi: Maksutyyppi

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Created Date
fi: Luotu päivämäärä

en: Asset No
fi: Omaisuus nro

en: Asset Name
fi: Omaisuuden nimi

en: Asset Category
fi: Omaisuusluokka

en: Select Asset Category
fi: Valitse Asset Category

en: Select A Facility To Book
fi: Valitse tilausvaraus

en: Select Facility
fi: Valitse väline

en: Purchase Date
fi: Ostopäivä

en: Asset Cost
fi: Omaisuushinta

en: Add Asset
fi: Lisää omaisuus

en: Inventory Name
fi: Varaston nimi

en: Quantity
fi: Määrä

en: Select Unit
fi: Valitse yksikkö

en: Add Inventory
fi: Lisää luettelo

en: Asset List
fi: Omaisuusluettelo

en: Edit Asset
fi: Muokkaa omaisuutta

en: Inventory List
fi: Inventaario lista

en: Edit Inventory
fi: Muokkaa varastoa

en: Facility Name
fi: Laitoksen nimi

en: Quantity
fi: Määrä

en: Committee Member List
fi: Komitean jäsenluettelo

en: Designation
fi: nimitys

en: Building Name
fi: rakennuksen nimi

en: Unit Name
fi: Yksikön nimi

en: View Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: Nature
fi: luonto

en: Complain
fi: kannella

en: Suggestion
fi: Ehdotus

en: Request
fi: Pyyntö

en: Title
fi: otsikko

en: Type
fi: Tyyppi

en: Individual
fi: yksilö

en: Society
fi: yhteiskunta

en: Category
fi: Kategoria

en: Select Category
fi: Valitse kategoria

en: Open
fi: Avata

en: Close
fi: kiinni

en: Complain Date
fi: Pyyntöpäivämäärä

en: Resolution
fi: päätöslauselma

en: Submit
fi: Lähetä

en: Complain List
fi: Kantelujen luettelo

en: Edit Complain
fi: Muokkaa valitusta

en: Add Complain
fi: Lisää valitus

en: Created By
fi: Luonut

en: View
fi: näkymä

en: Members
fi: Jäsenet

en: Committee
fi: komitea

en: Buildings
fi: Rakennukset

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: Notice Title
fi: Ilmoituksen otsikko

en: No Notice Found
fi: Ei ilmoitusta

en: Complain Title
fi: Kantelun nimi

en: No Complains Found
fi: Ei valituksia

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Buildings Units
fi: Rakennusyksiköt

en: No Building Units Found
fi: Ei rakennusyksiköitä

en: Service
fi: palvelu

en: Service Name
fi: palvelun nimi

en: Service Provider
fi: Palveluntarjoaja

en: No Services Found
fi: Palveluita ei löytynyt

en: Gatekeeper Name
fi: Gatekeeperin nimi

en: No Gatekeeper Found
fi: Ei Gatekeeperiä

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoice No
fi: Lasku nro

en: No Invoice Found
fi: Laskua ei löytynyt

en: Add Building
fi: Lisää rakennus

en: Add Member
fi: Lisää jäsen

en: Upload Document
fi: Lataa asiakirja

en: Add More Document
fi: Lisää asiakirja

en: Add Document
fi: Lisää asiakirja

en: Member Type
fi: Jäsenen tyyppi

en: Select Member Type
fi: Valitse jäsenen tyyppi

en: Owner
fi: Omistaja

en: Tenant
fi: Vuokralainen

en: Owner Family
fi: Omistajan perhe

en: Tenant Family
fi: Vuokralainen perhe

en: Occupied By
fi: Miehitetty

en: Select Occupied By
fi: Valitse Miehitetty

en: Occupied Date
fi: Miehitetty päivämäärä

en: Commitee Member
fi: Komitean jäsen

en: Select Designation
fi: Valitse Merkintä

en: Correspondence Address
fi: Kirjeenvaihto-osoite

en: Member Image
fi: Jäsenen kuva

en: Member ID Proof-1
fi: Jäsen-tunnus Proof-1

en: Member ID Proof-2
fi: Jäsenen tunnistus-2

en: Unit Size
fi: Yksikön koko

en: square meter
fi: neliömetri

en: Add More Unit
fi: Lisää yksikkö

en: Add
fi: Lisätä

en: Document List
fi: Asiakirjaluettelo

en: Edit Document
fi: Muokkaa asiakirjaa

en: Unit name
fi: Yksikön nimi

en: Submitted By
fi: Lähettäjä

en: Submitted Date
fi: Lähetetty päivämäärä

en: Visible For
fi: Näkyvissä

en: View Document
fi: Näytä asiakirja

en: Amount Charge
fi: Määrä Charge

en: By Hour
fi: Hourilla

en: By Date
fi: Päivämäärän mukaan

en: Allow booking for multiple days
fi: Salli varaus useita päiviä

en: Save Facility
fi: Tallenna väline

en: Add Facility
fi: Lisää laitos

en: Book For Activity
fi: Kirja toiminnalle

en: Select Activity
fi: Valitse toiminto

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Booking Date
fi: Varaus päivämäärä

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: End Time
fi: Loppu aika

en: Total Cost
fi: Kokonaiskustannukset

en: Booking Facility On Behalf Of
fi: Varausmahdollisuus

en: Activity Name
fi: Toiminnan nimi

en: Total Charge
fi: Lataus yhteensä

en: Already booking this facility.
fi: Varaus on jo varattu.

en: Facility List
fi: Laiteluettelo

en: Edit Facility
fi: Muokkaa laitosta

en: Booking  Facility  List
fi: Varauspaikkojen luettelo

en: Edit Booked Facility
fi: Muokkaa varattua laitosta

en: Book Facility
fi: Kirja-tila

en: Facility Charge
fi: Laitoksen maksu

en: charge Per
fi: per

en: Is Multiple Days
fi: Onko useita päiviä

en: Hour
fi: Tunnin

en: Date
fi: Treffi

en: Yes
fi: Joo

en: No
fi: Ei

en: Booked
fi: Varattu

en: Available
fi: Käytettävissä

en: Assign Gate
fi: Määritä portti

en: No Any Gates.
fi: Ei mitään portteja.

en: Add Gate
fi: Lisää portti

en: Add Gatekeeper
fi: Lisää Gatekeeper

en: Gatekeeper List
fi: Gatekeeper-luettelo

en: Edit Gatekeeper
fi: Muokkaa portinvartijaa

en: Assigned Gate
fi: Määrätty portti

en: Record updated successfully
fi: Tallennus päivitetty onnistuneesti

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Apartment Name
fi: Huoneiston nimi

en: Apartment Type
fi: Huoneiston tyyppi

en: Select Apartment Type
fi: Valitse Asunnon tyyppi

en: Residential
fi: asuin-

en: Commercial
fi: kaupallinen

en: Starting Year
fi: Aloitusvuosi

en: Apartment Address
fi: Huoneiston osoite

en: Enter City Name
fi: Anna kaupungin nimi

en: Enter State Name
fi: Anna valtion nimi

en: Select Country
fi: Valitse maa

en: Official Phone Number
fi: Virallinen puhelinnumero

en: Apartment Logo
fi: Huoneiston logo

en: Upload image.
fi: Lataa kuva.

en: Profile Cover Image
fi: Profiilin kansikuva

en: Upload Cover Image
fi: Lataa kansikuva

en: Login Page
fi: Sisäänkirjautumissivu

en: Select Login Page
fi: Valitse kirjautumissivu

en: Enable Notifications
fi: Salli ilmoitukset

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: Select Date Format
fi: Valitse Date Format

en: 2017-12-12
fi: 12.12.2017

en: 12/31/2017
fi: 12.31.2017

en: December 12, 2017
fi: 12. joulukuuta 2017

en: Member Privacy Setting
fi: Jäsenten tietosuoja-asetus

en: Member can view other member's Complaints
fi: Jäsen voi tarkastella muiden jäsenten valituksia

en: Member can see other building members info
fi: Jäsen voi nähdä muiden rakennuksen jäsenten tiedot

en: Member can see same building members documents
fi: Jäsen voi nähdä samoja rakennuksen jäsenten asiakirjoja

en: Paypal Setting
fi: Paypal-asetus

en: Enable Sandbox
fi: Ota Sandbox käyttöön

en: Paypal Email Id
fi: Paypal-sähköpostiosoite

en: Select Currency
fi: Valitse Valuutta

en: Australian Dollar
fi: Australian dollari

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Czech Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Danish Krone
fi: Tanskan Krone

en: Euro
fi: euro

en: Hong Kong Dollar
fi: Hongkongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Israeli New Sheqel
fi: Israelin uusi Sheqel

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeni

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian Ringgit

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Norwegian Krone
fi: Norjan krone

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Pound Sterling
fi: Ison-Britannian punta

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin Frangi

en: Taiwan New Dollar
fi: Taiwan Uusi dollari

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: U.S. Dollar
fi: USA: n dollari

en: Building Units settings
fi: Rakennusyksiköiden asetukset

en: Select Unit Measurement
fi: Valitse Yksikkömittaus

en: Square Feet
fi: Neliöjalat

en: Square Meter
fi: Neliömetri

en: Enable Charges
fi: Ota maksut käyttöön

en: Invoice Information
fi: Laskutiedot

en: GST Number / Vat Number / Tax number
fi: GST-numero / alv-numero / veronumero

en: TAX ID
fi: TAX-tunnus

en: Corporate ID
fi: Yrityksen tunnus

en: Bank Details
fi: Pankkitiedot

en: Bank Name
fi: Pankin nimi

en: Account Holder Name
fi: tilinhaltijan nimi

en: Account Number
fi: Tilinumero

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: IFSC Code
fi: IFSC-koodi

en: Swift Code
fi: Swift-koodi

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Society Rules List
fi: Yhteiskunnan sääntöjen luettelo

en: Edit Rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Add GST Number
fi: Lisää GST-numero

en: Add Staff Member
fi: Lisää henkilöstön jäsen

en: Staff Category
fi: Henkilökunnan luokka

en: Select Staff Category
fi: Valitse Henkilökategoria

en: Member Active Successfully
fi: Jäsen aktiivisesti

en: All User
fi: Kaikki käyttäjät

en: Member List
fi: Jäsenluettelo

en: View User
fi: Näytä käyttäjä

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: User Email
fi: Käyttäjän sähköposti

en: User Type
fi: Käyttäjätyyppi

en: Active
fi: aktiivinen

en: General Information
fi: Yleistä tietoa

en: Date Of Birth
fi: Syntymäaika

en: Permanent Contact Information
fi: Pysyvä yhteystiedot

en: Unit Member List
fi: Yksikön jäsenluettelo

en: No any Unit Members yet.
fi: Ei yksikön jäseniä vielä.

en: No any Documents yet.
fi: Ei dokumentteja vielä.

en: Proof Document List
fi: Todistusasiakirjaluettelo

en: No any Proof Documents yet.
fi: Ei vielä todisteita.

en: Message To
fi: Viesti

en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

en: All Accountants
fi: Kaikki kirjanpitäjät

en: All Staff Member
fi: Kaikki henkilöstön jäsen

en: All Gatekeeper
fi: Kaikki portinvartija

en: All Committee Member
fi: Kaikki valiokunnan jäsen

en: Subject
fi: aihe

en: Message Comment
fi: Viestin kommentti

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Message For
fi: Viesti

en: Message sent successfully
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti

en: Message deleted successfully
fi: Viesti poistettiin onnistuneesti

en: Compose
fi: Säveltää

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Sent Item
fi: Lähetetyt

en: Sent
fi: Lähetetyt

en: Group
fi: Ryhmä

en: Are you sure you want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Replay
fi: Uusinta

en: Event Title
fi: Tapahtuman nimi

en: Select Start Time
fi: Valitse Aloitusaika

en: Select End Time
fi: Valitse Lopeta aika

en: Visibility
fi: näkyvyys

en: Select Visibility
fi: Valitse Näkyvyys

en: All
fi: Kaikki

en: Publish To Notice Board
fi: Julkaise ilmoitustaululle

en: Notice Type
fi: Ilmoitustyyppi

en: Announcement
fi: Ilmoitus

en: Proposal
fi: Ehdotus

en: Document
fi: Asiakirja

en: Notice Valid Until
fi: Ilmoitus voimassa

en: Visibility For
fi: Näkyvyys

en: Approve
fi: Hyväksyä

en: Notice Approved successfully
fi: Huomautus Hyväksytty

en: Notice List
fi: Ilmoituslista

en: Edit Notice
fi: Muokkaa ilmoitusta

en: Add Notice
fi: Lisää ilmoitus

en: Event List
fi: Tapahtumaluettelo

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Add Event
fi: Lisää tapahtuma

en: Valid Date
fi: Kelvollinen päivämäärä

en: Not Approved
fi: Hylätty

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröityminen Sähköpostimalli

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröityminen Sähköpostimalli

en: You can use following variables in the email template:
fi: Voit käyttää sähköpostimallissa seuraavia muuttujia:

en: Name of Member
fi: Jäsenen nimi

en: Name Of Apartment
fi: Huoneiston nimi

en: Login Link
fi: Kirjaudu sisään

en: Member Approved by Admin Template
fi: Jäsen hyväksyi hallintamallilla

en: Member Approved by Admin Template
fi: Jäsen hyväksyi hallintamallilla

en: Login Page Link
fi: Kirjautumissivun linkki

en: Member Become from committee member
fi: Jäsen tulee valiokunnan jäsenestä

en: Member Become committee Template
fi: Jäsenestä tulee komitean malli

en: Member Removed from committee member
fi: Jäsen poistettu valiokunnan jäsenestä

en: Member Removed from committee Template
fi: Jäsen poistettu valiokunnan mallista

en: Add Other User in system Template
fi: Lisää muita käyttäjiä järjestelmän malliin

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Add Notice Template
fi: Lisää ilmoitusmalli

en: Add Notice Email Template
fi: Lisää ilmoituksen sähköpostimalli

en: Notice Valid Date
fi: Ilmoitus voimassaolopäivä

en: Notice Content
fi: Huomautus Sisältö

en: Notice Link
fi: Ilmoituslinkki

en: Add Event Template
fi: Lisää tapahtumamalli

en: Add Event Email Template
fi: Lisää tapahtuman sähköpostimalli

en: Event Start Date
fi: Tapahtuman aloituspäivä

en: Event End Date
fi: Tapahtuman päättymispäivä

en: Event Start Time
fi: Tapahtuman aloitusaika

en: Event End Time
fi: Tapahtuman päättymisaika

en: Event Description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event Link
fi: Tapahtuman linkki

en: Add Complain Template
fi: Lisää hakulomake

en: Add Complain Email Template
fi: Lisää kirjeen sähköposti-malli

en: Complain Nature
fi: Pyydä luontoa

en: Notice Category
fi: Ilmoitusluokka

en: Complaint Status
fi: Valituksen tila

en: Complain Description
fi: Kertomuksen kuvaus

en: Apartment Number
fi: Asunnon numero

en: Complain From
fi: Kannattaa

en: Complain Link
fi: Pyydä linkki

en: Add Complain For Admin
fi: Lisää hakija Adminille

en: Add Complain For Admin Email Template
fi: Lisää valitus Admin-sähköpostimallille

en: Name of admin
fi: Admin nimi

en: Assign Parking Sloat Template
fi: Määritä pysäköintipaikan malli

en: Assign Slot Email Template
fi: Määritä Slot Email -malli

en: Slot Name
fi: Slot-nimi

en: Vehicle Number
fi: Ajoneuvon numero

en: Vehicle Model
fi: Ajoneuvomalli

en: Vehicle Type
fi: ajoneuvotyyppi

en: Facility Booking Template
fi: Tilausvarausmalli

en: Facility Booking Email Template
fi: Tilausvaraus Sähköpostimalli

en: Booked User Name
fi: Varattu käyttäjätunnus

en: Booking For From Date
fi: Varaus alkaen päivämäärästä

en: Booking For To Date
fi: Varaus päivään mennessä

en: Booking For From Time
fi: Varaus ajallaan

en: Booking For To Time
fi: Varaus Aikaan

en: Facility Link
fi: Laitoksen linkki

en: Generate Invoice Template
fi: Luo laskun malli

en: Generate Invoice Email Template
fi: Luo laskun sähköpostimalli

en: invoice_link
fi: INVOICE_LINK

en: Paid Invoice Template
fi: Maksettu laskun malli

en: Paid Invoice Email Template
fi: Maksettu laskun sähköpostimalli

en: Message Received Template
fi: Viestin vastaanotettu malli

en: Name of Receiver
fi: Vastaanottajan nimi

en: Name Of Sender
fi: Lähettäjän nimi

en: Message Content
fi: Viestin sisältö

en: Name Of Apartment
fi: Huoneiston nimi

en: Add Charges Template
fi: Lisää maksuja-malli

en: Add Charges Email Template
fi: Lisää maksuja sähköpostimalli

en: Slot For
fi: Slot for

en: Guest
fi: vieras

en: Comment
fi: Kommentti

en: Add Sloat
fi: Lisää Sloat

en: Slot
fi: Aukko

en: Select Sloat
fi: Valitse Sloat

en: Two Wheeler
fi: Kaksi Wheeleria

en: Four Wheeler
fi: Nelipyöräinen

en: Assign Sloat
fi: Määritä Sloat

en: Building Block
fi: Rakennuspalikka

en: Alloted
fi: alloted

en: Unallocated
fi: Kohdistamattomat

en: This Parking Slot Already Assigned
fi: Tämä pysäköintipaikka on jo varattu

en: Edit Slot
fi: Muokkaa paikkaa

en: Add Slot
fi: Lisää paikka

en: Assigned Slot List
fi: Määritetty lähtö- ja saapumisaikaluettelo

en: Assign Slot
fi: Määritä lähtö

en: Source
fi: Lähde

en: Count
fi: Kreivi

en: Activated
fi: aktivoitu

en: Deactivated
fi: deaktivoitu

en: Device BY Activated/Deactivated Status
fi: Laite aktivoidun / deaktivoidun tilan mukaan

en: January
fi: tammikuu

en: February
fi: helmikuu

en: March
fi: maaliskuu

en: April
fi: huhtikuu

en: May
fi: saattaa

en: June
fi: kesäkuu

en: July
fi: heinäkuu

en: August
fi: elokuu

en: September
fi: syyskuu

en: November
fi: marraskuu

en: December
fi: joulukuu

en: Month
fi: Kuukausi

en: Expense
fi: kulu

en: Expense Report By Month
fi: Kustannusraportti kuukausittain

en: Unit By Building
fi: Yksikkö kerrallaan

en: Number Of Members By Building
fi: Jäsenten lukumäärä rakennuksen mukaan

en: Payment
fi: maksu

en: Complain Status
fi: Kantelun tila

en: Number Of Member
fi: Jäsenmäärä

en: Member By Building
fi: Jäsenen mukaan

en: Payment Report By Month
fi: Maksuraportti kuukausittain

en: Number Of Unit
fi: Yksiköiden lukumäärä

en: Building By Unit
fi: Rakennusyksikkö

en: Residential Unit List
fi: Asuinyksiköiden luettelo

en: Commercial Unit List
fi: Kaupallisen yksikön luettelo

en: Edit Residential Unit
fi: Muokkaa asuinyksikköä

en: Edit Commercial Unit
fi: Muokkaa kaupallista yksikköä

en: Add Residential Unit
fi: Lisää asuinyksikkö

en: Add Commercial Unit
fi: Lisää kaupallinen yksikkö

en: View Unit
fi: Näytä yksikkö

en: View Member
fi: Näytä jäsen

en: View Member History
fi: Näytä jäsenhistoria

en: Service Provider Name
fi: Palveluntarjoajan nimi

en: Contact Number
fi: Yhteysnumero

en: Save Service
fi: Tallenna palvelu

en: Add Service
fi: Lisää palvelu

en: Service List
fi: Palveluluettelo

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
fi: Tuntuu olevan jokin ongelma, kokeile joskus tai ota yhteyttä osoitteeseen sales@dasinfomeida.com

en: Domain
fi: verkkotunnuksen

en: Envato License key
fi: Envato-lisenssiavain

en: Staff Member List
fi: Henkilökunnan jäsenluettelo

en: Edit Staff Member
fi: Muokkaa henkilökunnan jäsentä

en: Staff Role
fi: Henkilökunnan rooli

en: Tax Name
fi: Veronimi

en: Must be enter percentage value like 5
fi: On syötettävä prosenttiosuus, kuten 5

en: Save Tax
fi: Tallenna vero

en: Add Tax
fi: Lisää vero

en: Tax List
fi: Veroluettelo

en: Edit Tax
fi: Muokkaa veroa

en: Tax Title
fi: Veron nimi

en: Tax(%)
fi: Verottaa(%)

en: Checked Out successfully
fi: Tarkastettu onnistuneesti

en: Manage Gates
fi: Hallitse portteja

en: Visitor Checkin List
fi: Vierailun tarkistusluettelo

en: Edit Visitor Checkin
fi: Muokkaa vierailijarekisteriä

en: Visitor Checkin
fi: Vierailija Checkin

en: Staff Checkin List
fi: Henkilökunnan tarkistuslista

en: Edit Staff Checkin
fi: Muokkaa henkilökunnan tarkistusta

en: Staff Checkin
fi: Henkilökunta Checkin

en: Gate Name
fi: Portin nimi

en: For Entry
fi: Pääsyyn

en: For Exit
fi: Poistu

en: Add New Gate
fi: Lisää uusi portti

en: Checked In Date
fi: Tarkista päivämäärä

en: Checked in On Time
fi: Tarkistettu kellonaikaan

en: Checked Out Time
fi: Tarkastettu aika

en: Checked In On Time
fi: Tarkistettu sisään

en: Check Out
fi: Tarkista

en: Choose Gate
fi: Valitse Gate

en: Select Staff Member
fi: Valitse henkilökunnan jäsen

en: Select Badge Id
fi: Valitse Badge Id

en: Check In Date
fi: Tarkista päivämäärä

en: Checkin
fi: Ilmoittautua

en: Visitor Name
fi: Kävijän nimi

en: Vehicle
fi: ajoneuvo

en: Reason For Visit
fi: Syy vierailuun

en: Select Reason
fi: Valitse Syy

en: Check In Time
fi: Tarkistaa ajoissa

en: Select Profile Picture
fi: Valitse Profiilikuva

en: title
fi: otsikko

en: header
fi: ylätunniste

en: Add category
fi: Lisää luokka

en: category Name
fi: Kategorian nimi

en: Add Building Category
fi: Lisää rakennusluokka

en: Add Unit Category
fi: Lisää yksikköluokka

en: Unit Category Name
fi: Yksikön luokan nimi

en: Add Staff Category
fi: Lisää henkilöstöluokka

en: Staff Category Name
fi: Henkilökunnan luokka

en: Add visit Reason
fi: Lisää vierailu Syy

en: Reason Name
fi: Perustelu Nimi

en: Add Assets Category
fi: Lisää omaisuusluokka

en: Category Name
fi: Kategorian nimi

en: Add Inventory Unit Category
fi: Lisää varastoyksikön luokka

en: Add Activity For Facility Booking
fi: Lisää toiminto tilojen varaamiseen

en: Add Activity
fi: Lisää toiminto

en: Add Income Types
fi: Lisää tulotyyppejä

en: Types Name
fi: Tyypit Nimi

en: Add Types
fi: Lisää tyypit

en: Add Expense Types
fi: Lisää kustannustyyppejä

en: Add Charges Types
fi: Lisää maksutyyppejä

en: Charges Name
fi: Maksut Nimi

en: Add Designation
fi: Lisää nimitys

en: Designation Name
fi: Nimen nimi

en: Add Category
fi: Lisää luokka

en: Add Member Category
fi: Lisää jäsenluokka

en: Member Category Name
fi: Jäsenluokan nimi

en: You have entered value already exists. Please enter some other value.
fi: Olet syöttänyt arvon jo olemassa. Anna jokin muu arvo.

en: Records Not Found
fi: Tallenteita ei löydy

en: DOB
fi: syntymäaika

en: Enter Unit Name
fi: Anna yksikön nimi

en: Add Unit
fi: Lisää yksikkö

en: Event Detail
fi: Tapahtuman tiedot

en:  Title
fi:  otsikko

en:  Comment
fi:  Kommentti

en: Event For
fi: Tapahtuma

en: Notice Details
fi: Ilmoituksen tiedot

en: Notice Title:
fi: Ilmoituksen otsikko:

en: Valid Date:
fi: Kelvollinen päivämäärä:

en: Notice Type:
fi: Ilmoitustyyppi:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Complain Details
fi: Pyydä lisätietoja

en:  Type:
fi:  Tyyppi: \ t

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Created By:
fi: Luonut:

en: Service Details
fi: Palvelun tiedot

en:  Service Name:
fi:  Palvelun nimi:

en:  Service Provider:
fi:  Palveluntarjoaja: \ t

en: Contact Number:
fi: Yhteysnumero:

en: Mobile Number:
fi: Matkapuhelinnumero:

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Address:
fi: Osoite:

en: Checkout
fi: Tarkista

en: Quarter I
fi: I vuosineljännes

en: Quarter II
fi: Neljäs vuosineljännes

en: Quarter III
fi: Kolmas neljännes

en: Quarter IV
fi: Neljäs neljännes

en: I Half
fi: Olen puolet

en: II Half
fi: II Puolet

en: Generate Invoice
fi: Luo lasku

en: Invoice Option
fi: Laskuoptio

en: Income Type
fi: Tulotyyppi

en: Select Income Type
fi: Valitse Tulotyyppi

en: Year
fi: vuosi

en: Select Year
fi: Valitse vuosi

en: Frequency
fi: Taajuus

en: Select Frequency
fi: Valitse Taajuus

en: Half Yearly
fi: Puolivuosittain

en: Period
fi: aika

en: Select Period
fi: Valitse jakso

en: Charge From Date
fi: Lataa päivämäärä

en: Charge To Date
fi: Lataa päivämäärä

en: Invoice Date
fi: Laskutus päivämäärä

en: Select Date From Month
fi: Valitse päivämäärä kuukaudesta

en: Due Date
fi: Eräpäivä

en: Unit Members
fi: Yksikön jäsenet

en: View Detail
fi: Näytä Yksityiskohdat

en: No any member yet.
fi: Ei vielä yhtään jäsentä.

en: Unit Members
fi: Yksikön jäsenet

en: Occupied From Date
fi: Miehitetty päivämäärästä

en: Occupied To Date
fi: Päivämäärä

en: Unit Documents
fi: Yksikköasiakirjat

en: Document Title
fi: Asiakirjan nimi

en: Document Submitted Date
fi: Asiakirjan lähettämispäivä

en: INVOICE
fi: LASKU

en: Billing Period
fi: Laskutuskausi

en: From
fi: alkaen

en: To
fi: jotta

en:  To
fi:  jotta

en: Expense Entries
fi: Kustannusrekisterit

en: Entry
fi: merkintä

en: Measurement
fi: mittaus

en: Subtotal :
fi: Yhteensä:

en: Discount Amount :
fi: Alennuksen määrä :

en: Tax Amount :
fi: Vero määrä :

en: Due Amount :
fi: Määrä:

en: Paid Amount :
fi: Maksettu summa :

en: Grand Total :
fi: Loppusumma :

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Bank Name
fi: Pankin nimi

en: A/C Holder Name
fi: A / C-haltijan nimi

en: Account No
fi: Tili nro

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: IFSC Code
fi: IFSC-koodi

en: GST Number
fi: GST-numero

en: Print
fi: Tulosta

en: Invoice Payment Receipt
fi: Laskujen maksuviesti

en: Total Paid Amount :
fi: Maksettu kokonaismäärä:

en: From (
fi: Alkaen (

en: Account No
fi: Tili nro

en: Method
fi: Menetelmä

en: Payment By
fi: Maksaminen

en: Cash
fi: Käteinen raha

en: Cheque
fi: Tarkistaa

en: Bank Transfer
fi: Pankkisiirto

en: Add Payment
fi: Lisää maksu

en: Maintenance Settings
fi: Huoltoasetukset

en: Maintenance Charge
fi: Huoltomaksu

en: Visitor Management
fi: Vierailun hallinta

en: Building/Group
fi: Rakennus / Ryhmä

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
fi: Kirjaudu sisään epäonnistui: Olet antanut väärän käyttäjätunnuksen tai salasanan. Yritä uudelleen.

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Dashboard
fi: kojelauta

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Parent Item:
fi: Vanhempi kohde:

en: View Rules
fi: Näytä säännöt

en: Add New Rules
fi: Lisää uusia sääntöjä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Edit Rules
fi: Muokkaa sääntöjä

en: Update Rules
fi: Päivitä säännöt

en: Search Rules
fi: Hakusäännöt

en: No rules found
fi: Ei sääntöjä

en: No rules found in Trash
fi: Roskakorissa ei ole sääntöjä

en: All FAQ
fi: Kaikki FAQ

en: View FAQ
fi: Näytä usein kysytyt kysymykset

en: Add New FAQ
fi: Lisää uusia kysymyksiä

en: Edit FAQ
fi: Muokkaa FAQ: tä

en: Update FAQ
fi: Päivitä usein kysytyt kysymykset

en: Search FAQ
fi: Hae usein kysytyt kysymykset

en: No FAQ found
fi: Usein kysyttyä ei löytynyt

en: No FAQ found in Trash
fi: Roskakori ei löytynyt FAQ: sta

en: Photo Gallery
fi: Kuvagalleria

en: View Photo Gallery
fi: Näytä valokuvavalikoima

en: Add New Photo Gallery
fi: Lisää uusi valokuvavalikoima

en: Edit Photo Gallery
fi: Muokkaa valokuvavalikoimaa

en: Update Photo Gallery
fi: Päivitä valokuvavalikoima

en: Search Photo Gallery
fi: Hae valokuvagalleriasta

en: No Photo Gallery found
fi: Kuvagalleria ei löytynyt

en: No Photo Gallery found in Trash
fi: Ei valokuvagalleriaa Roskakorissa

en: Image URL
fi: Kuvan URL-osoite

en: Select Image
fi: Valitse Kuva

en: Remove
fi: Poistaa

en: Add Image
fi: Lisää kuva

en: No data available in table
fi: Ei tietoja saatavilla taulukossa

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fi: Näytetään _START_ - _END_ ja _TOTAL_-merkinnät

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fi: Näytetään 0 - 0 ja 0 merkintää

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fi: (suodatettu kokonaismäärästä _MAX_)

en: Show _MENU_ entries
fi: Näytä _MENU_ merkinnät

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Processing...
fi: Processing ...

en: Search:
fi: Hae:

en: No matching records found
fi: Vastaavia tietueita ei löytynyt

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Last
fi: Kestää

en: Next
fi: Seuraava

en: Previous
fi: Edellinen

en: : activate to sort column ascending
fi: : aktivoi sarakkeen nouseva lajittelu

en: : activate to sort column descending
fi: : aktivoi sarakkeen laskevan lajittelun järjestäminen

en: My Profile
fi: Profiilini

en: Log Out
fi: Kirjautua ulos

en: Home
fi: Koti

en: Gatekeeper
fi: Portinvartija

en: Invoice
fi: Lasku

en: Staff-Member
fi: Henkilökunnan jäsen

en: Apartment Management System
fi: Asuntojen hallintajärjestelmä

en: End Time should be greater than Start Time
fi: Lopetusajan pitäisi olla suurempi kuin aloitusaika

en: Please enter Category Name.
fi: Anna luokan nimi.

en: discount amount can not greater than total amount
fi: alennusmäärä ei voi olla suurempi kuin kokonaismäärä

en: Are you sure want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Apartment Management Login Page
fi: Huoneistonhallinnan kirjautumissivu

en: Residential Unit
fi: Asuinyksikkö

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Apartment Management Member Registration Page
fi: Asunnon hallintojäsenen rekisteröintisivu

en: Member Registration
fi: Jäsenrekisteröinti

en: Apartment FAQ Page
fi: Huoneiston usein kysytyt kysymykset

en: Apartment Society Rules
fi: Asuntoyhteisön säännöt

en: Apartment Gallery
fi: Huoneiston galleria

en: Every minute
fi: Joka minuutti

en: Payment successfully
fi: Maksu onnistuu

en: Payment Cancel
fi: Maksu Peruuta

en: Select Category Type
fi: Valitse Luokka Tyyppi

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Gym
fi: kuntosali

en: Booking  Facility List
fi: Varauspaikkojen luettelo

en: FAQ List
fi: FAQ-luettelo

en: No Any Images In This Gallery Yet.
fi: Ei mitään kuvia tässä galleriassa.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG ,BMP & GIF files are allowed!.
fi: Valitettavasti vain JPG, JPEG, PNG, BMP & GIF-tiedostot ovat sallittuja !.

en: User List
fi: Käyttäjän luettelo

en: Edit Member
fi: Muokkaa jäsentä

en: Message Sent Successfully!
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti!

en: All Employee
fi: Kaikki työntekijä

en: Send Mail
fi: Lähetä postia

en: View Message
fi: Näytä viesti

en: Sloat Name
fi: Sloat-nimi

en: Select sloat
fi: Valitse sloat

en: This Parking Slot Allready Assigned
fi: Tämä pysäköintipaikka on jo varattu

en: Sloat List
fi: Sloat-luettelo

en: Edit Sloat
fi: Muokkaa Sloat

en: Assigned Sloat List
fi: Määritetty sloat-luettelo

en: Update Profile
fi: Päivitä profiili

en: Confirm password does not match.
fi: Vahvista salasana ei vastaa.

en: Enter correct current password.
fi: Anna oikea nykyinen salasana.

en: Enter New password.
fi: Syötä uusi salasana.

en: Profile Successfully updated.
fi: Profiili päivitetty onnistuneesti.

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: New Password
fi: uusi salasana

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Other Information
fi: Muita tietoja

en: vehicle
fi: ajoneuvo

en: Apartment Management
fi: Asuntojen hallinta

en: Residential Unit
fi: Asuinyksikkö

en: Licence Settings
fi: Lisenssin asetukset

en: Committee Members
fi: Komitean jäsenet

en: Asset/ Inventory Tracker
fi: Omaisuuden / varaston seuranta

en: Mail Templates
fi: Mail-mallit

en: Report
fi: raportti

en: General Setting
fi: Yleinen asetus

en: Access Right
fi: Käyttöoikeus

en: administrator
fi: järjestelmänvalvoja

en: committee_member
fi: komitean jäsen

en: member
fi: jäsen

en: accountant
fi: kirjanpitäjä

en: staff_member
fi: henkilökunnan jäsen

en: gatekeeper
fi: portinvartija

en: Compounds Units
fi: Yhdisteet yksiköt

en: Compound Name
fi: Yhdistetty nimi

en: Security
fi: turvallisuus

en: Compounds
fi: Yhdisteet

en: Security Name
fi: Arvopaperin nimi

en: Lease Agreement
fi: Vuokrasopimus

en: Visitor Request List
fi: Vierailijapyyntöluettelo

en: Visitor Request
fi: Vierailijapyyntö

en: Select status
fi: Valitse tila

en: Processing
fi: käsittely

en: Approved
fi: hyväksytty

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
fi: Vierailijan nimi-ID-numero-ajoneuvonumero

en: Print Details
fi: Tulosta yksityiskohdat

en: Visit Date
fi: Vierailupäivä

en: Visit Time
fi: Vierailuaika

en: Compound
fi: Yhdiste

en: Select Compound
fi: Valitse Yhdiste

en: Add Compound
fi: Lisää yhdiste

en: ID Number
fi: ID-numero

en: Search
fi: Hae

en: Add More Entry
fi: Lisää lisää merkintä

en: Send SMS
fi: Lähetä tekstiviesti

en: SMS Text
fi: Tekstiviesti

en: Max. 160 Character
fi: Max. 160 merkki

en: Maintenance Request
fi: Huoltopyyntö

en: Time
fi: Aika

en: Fix Charges
fi: Korjaa maksut

en: Measurement Charges
fi: Mittausmaksut

en: Facility Booking Template For Member
fi: Laitoksen varausmalli jäsenelle

en: Facility Booking Template For Admin
fi: Laitoksen varausmalli järjestelmänvalvojalle

en: Approved Facility Template
fi: Hyväksytty laitosmalli

en: Visitor Request Template
fi: Vierailupyyntömalli

en: Aproved Visitor Request Template
fi: Vastaanotettu vierailijapyyntömalli

en: Member Access Right
fi: Jäsenen käyttöoikeus

en: OwnData
fi: omat tiedot

en: Add
fi: Lisätä

en: Rules
fi: säännöt

en: Allotted
fi: varattu

en: Staff Member Access Right
fi: Henkilökunnan jäsenen käyttöoikeus

en: Accountant Access Right
fi: Kirjanpitäjän käyttöoikeus

en: Gatekeeper Access Right
fi: Portinvartijan käyttöoikeus

en: Notes
fi: Huomautukset

en: Phonenumber
fi: Puhelinnumero

en: No Security Found
fi: Suojausta ei löytynyt

en: Gatekeeper Inserted Successfully
fi: Portinvartija lisätty onnistuneesti

en: Facility inserted successfully
fi: Palvelu lisätty onnistuneesti

en: Facility deleted successfully
fi: Palvelu poistettu onnistuneesti

en: Complain inserted successfully
fi: Valitus lisätty onnistuneesti

en: Slot inserted successfully
fi: Paikka lisätty onnistuneesti

en: Document inserted successfully
fi: Asiakirjan lisäys onnistui

en: Document deleted successfully
fi: Asiakirja poistettu onnistuneesti

en: Tax inserted successfully
fi: Vero lisätty onnistuneesti

en: Tax deleted successfully
fi: Verot poistettu onnistuneesti

en: Slot deleted successfully
fi: Paikka poistettu onnistuneesti

en: Asset inserted successfully
fi: Omaisuus lisätty onnistuneesti

en: Request deleted successfully
fi: Pyyntö poistettu onnistuneesti

en: Visitor Request inserted successfully
fi: Vierailupyyntö lisätty onnistuneesti

en: Event inserted successfully
fi: Tapahtuma lisätty onnistuneesti

en: Notice Deleted Successfully
fi: Ilmoitus poistettu onnistuneesti

en: Proof Documents
fi: Todistusasiakirjat

en: No file chosen
fi: Ei tiedostoa valittu

en: checkin
fi: sisäänkirjautuminen

en: Member Inserted Successfully.
fi: Jäsen lisätty onnistuneesti.

en: Visitor Request Approved Successfully
fi: Vierailupyyntö hyväksyttiin onnistuneesti

en: COMPOUND:
fi: YHDISTETTY:

en: UNIT CATEGORY:
fi: YKSIKKÖKATEGORIA:

en: UNIT NUMBER:
fi: YKSIKKÖNUMERO:

en: REASON FOR VISIT:
fi: Vierailun syy:

en: VISIT DATE:
fi: Vierailupäivä:
