apartment - en to vi translation catalogue (908 entries)

en:  Comment
vi:  Bình luận

en:  Nature:
vi:  Thiên nhiên:

en:  Service Name:
vi:  Tên dịch vụ:

en:  Service Provider:
vi:  Nhà cung cấp dịch vụ: \ t

en:  Title
vi:  Chức vụ

en:  To
vi:  Đến

en:  Type:
vi:  Loại: \ t

en: (filtered from _MAX_ total entries)
vi: (được lọc từ _MAX_ tổng số mục)

en: 12/31/2017
vi: 31/12/2017

en: : activate to sort column ascending
vi: : kích hoạt để sắp xếp cột tăng dần

en: : activate to sort column descending
vi: : kích hoạt để sắp xếp cột giảm dần

en: A/C Holder Name
vi: Tên chủ sở hữu A / C

en: Access Right
vi: Quyền truy cập

en: Access Right Settings
vi: Truy cập Cài đặt Phải

en: Account Holder Name
vi: Tên Chủ Tài khoản

en: Account No
vi: Tài khoản số

en: Account No
vi: Tài khoản số

en: Account Number
vi: Số tài khoản

en: Account Settings
vi: Cài đặt tài khoản

en: Account Type
vi: Kiểu tài khoản

en: Account Type
vi: Kiểu tài khoản

en: Accountant
vi: Viên kế toán

en: Accountant Access Right
vi: Quyền truy cập kế toán

en: Accountant List
vi: Danh sách kế toán

en: Accounts
vi: Tài khoản

en: Action
vi: Hoạt động

en: Activated
vi: Đã kích hoạt

en: Active
vi: Hoạt động

en: Activity Name
vi: Tên hoạt động

en: Add
vi: Thêm vào

en: Add
vi: Thêm vào

en: Add Accountant
vi: Thêm kế toán

en: Add Activity
vi: Thêm hoạt động

en: Add Activity For Facility Booking
vi: Thêm hoạt động để đặt chỗ

en: Add Asset
vi: Thêm tài sản

en: Add Assets Category
vi: Thêm danh mục tài sản

en: Add Building
vi: Thêm tòa nhà

en: Add Building Category
vi: Thêm hạng mục xây dựng

en: Add Category
vi: thêm thể loại

en: Add Charges
vi: Thêm phí

en: Add Charges Email Template
vi: Thêm mẫu email phí

en: Add Charges Entry
vi: Thêm phí nhập cảnh

en: Add Charges Template
vi: Thêm mẫu phí

en: Add Charges Types
vi: Thêm các loại phí

en: Add Commercial Unit
vi: Thêm đơn vị thương mại

en: Add Complain
vi: Thêm khiếu nại

en: Add Complain Email Template
vi: Thêm mẫu email khiếu nại

en: Add Complain For Admin
vi: Thêm khiếu nại cho quản trị viên

en: Add Complain For Admin Email Template
vi: Thêm khiếu nại cho mẫu email quản trị viên

en: Add Complain Template
vi: Thêm mẫu khiếu nại

en: Add Compound
vi: Thêm hợp chất

en: Add Designation
vi: Thêm chỉ định

en: Add Document
vi: Thêm tài liệu

en: Add Event
vi: Thêm sự kiện

en: Add Event Email Template
vi: Thêm mẫu email sự kiện

en: Add Event Template
vi: Thêm mẫu sự kiện

en: Add Expense
vi: Thêm chi phí

en: Add Expense Types
vi: Thêm các loại chi phí

en: Add Facility
vi: Thêm cơ sở

en: Add GST Number
vi: Thêm số GST

en: Add Gate
vi: Thêm cổng

en: Add Gatekeeper
vi: Thêm người gác cổng

en: Add Image
vi: Thêm hình ảnh

en: Add Income
vi: Thêm thu nhập

en: Add Income Types
vi: Thêm loại thu nhập

en: Add Inventory
vi: Thêm hàng tồn kho

en: Add Inventory Unit Category
vi: Thêm danh mục đơn vị hàng tồn kho

en: Add Member
vi: Thêm thành viên

en: Add Member Category
vi: Thêm danh mục thành viên

en: Add More Document
vi: Thêm tài liệu

en: Add More Entry
vi: Thêm mục nhập khác

en: Add More Tax
vi: Thêm thuế

en: Add More Unit
vi: Thêm đơn vị khác

en: Add New
vi: Thêm mới

en: Add New FAQ
vi: Thêm câu hỏi thường gặp mới

en: Add New Gate
vi: Thêm cổng mới

en: Add New Photo Gallery
vi: Thêm thư viện ảnh mới

en: Add New Rules
vi: Thêm quy tắc mới

en: Add Notice
vi: Thêm thông báo

en: Add Notice Email Template
vi: Thêm mẫu email thông báo

en: Add Notice Template
vi: Thêm mẫu thông báo

en: Add Or Remove
vi: Thêm hoặc loại bỏ

en: Add Other User in system Template
vi: Thêm người dùng khác trong mẫu hệ thống

en: Add Payment
vi: Thêm thanh toán

en: Add Residential Unit
vi: Thêm khu dân cư

en: Add Rule
vi: Thêm quy tắc

en: Add Service
vi: Thêm dịch vụ

en: Add Sloat
vi: Thêm Sloat

en: Add Slot
vi: Thêm vị trí

en: Add Staff Category
vi: Thêm danh mục nhân viên

en: Add Staff Member
vi: Thêm nhân viên

en: Add Tax
vi: Thêm thuế

en: Add Types
vi: Thêm các loại

en: Add Unit
vi: Thêm đơn vị

en: Add Unit Category
vi: Thêm danh mục đơn vị

en: Add User
vi: Thêm người dùng

en: Add category
vi: Thêm thể loại

en: Add visit Reason
vi: Thêm chuyến thăm Lý do

en: Address
vi: Địa chỉ nhà

en: Address:
vi: Địa chỉ nhà:

en: All
vi: Tất cả các

en: All Accountants
vi: Tất cả kế toán

en: All Committee Member
vi: Tất cả thành viên ủy ban

en: All Employee
vi: Tất cả nhân viên

en: All FAQ
vi: Tất cả các câu hỏi thường gặp

en: All Gatekeeper
vi: Tất cả người gác cổng

en: All Member
vi: Tất cả thành viên

en: All Members
vi: Tất cả thành viên

en: All Staff Member
vi: Tất cả nhân viên

en: All User
vi: Tất cả người dùng

en: Alloted
vi: Phân bổ

en: Allotted
vi: Phân bổ

en: Allow booking for multiple days
vi: Cho phép đặt phòng trong nhiều ngày

en: Already booking this facility.
vi: Đã đặt cơ sở này.

en: Amount
vi: Số tiền

en: Amount After Discount
vi: Số tiền sau khi giảm giá

en: Amount Charge
vi: Số tiền phí

en: Announcement
vi: Thông báo

en: Apartment Address
vi: Địa chỉ căn hộ

en: Apartment FAQ Page
vi: Trang FAQ

en: Apartment Gallery
vi: Phòng trưng bày căn hộ

en: Apartment Logo
vi: Logo căn hộ

en: Apartment Management
vi: Quản lý chung cư

en: Apartment Management Login Page
vi: Trang đăng nhập quản lý căn hộ

en: Apartment Management Member Registration Page
vi: Trang đăng ký thành viên quản lý căn hộ

en: Apartment Management System
vi: Hệ thống quản lý căn hộ

en: Apartment Name
vi: Tên căn hộ

en: Apartment Number
vi: Số nhà

en: Apartment Society Rules
vi: Nội quy xã hội

en: Apartment Type
vi: Loại căn hộ

en: Approve
vi: Phê duyệt

en: Approved
vi: Tán thành

en: Approved Facility Template
vi: Mẫu cơ sở được phê duyệt

en: April
vi: Tháng tư

en: Aproved Visitor Request Template
vi: Mẫu yêu cầu khách truy cập được phê duyệt

en: Are you sure want to delete this record?
vi: Bạn có chắc chắn muốn xóa hồ sơ này?

en: Are you sure you want to delete this record?
vi: Bạn có chắc chắn muốn xóa hồ sơ này?

en: Asign Sloat Link
vi: Liên kết Sloat

en: Asset Category
vi: Danh mục tài sản

en: Asset Cost
vi: Chi phí tài sản

en: Asset Date
vi: Ngày tài sản

en: Asset List
vi: Danh sách tài sản

en: Asset Name
vi: Tên tài sản

en: Asset No
vi: Tài sản không

en: Asset inserted successfully
vi: Đã chèn thành công nội dung

en: Asset/ Inventory Tracker
vi: Tài sản / theo dõi hàng tồn kho

en: Assets / Inventory Tracker
vi: Tài sản / theo dõi hàng tồn kho

en: Assign Gate
vi: Gán cổng

en: Assign Parking Sloat Template
vi: Chỉ định mẫu Sloat đậu xe

en: Assign Sloat
vi: Chỉ định Sloat

en: Assign Slot
vi: Gán khe

en: Assign Slot Email Template
vi: Gán mẫu Email Slot

en: Assigned Gate
vi: Cổng được chỉ định

en: Assigned Sloat List
vi: Danh sách Sloat được chỉ định

en: Assigned Slot List
vi: Danh sách vị trí được chỉ định

en: August
vi: tháng Tám

en: Australian Dollar
vi: Đô la Úc

en: Available
vi: Có sẵn

en: Badge ID
vi: ID huy hiệu

en: Bank Details
vi: Thông tin chi tiết ngân hàng

en: Bank Name
vi: Tên ngân hàng

en: Bank Name
vi: Tên ngân hàng

en: Bank Transfer
vi: Chuyển khoản ngân hàng

en: Bill Date
vi: Ngày thanh toán

en: Billing Period
vi: Thời hạn thanh toán

en: Book Facility
vi: Cơ sở sách

en: Book For Activity
vi: Sách cho hoạt động

en: Booked
vi: Đã đặt

en: Booked User Name
vi: Tên người dùng đã đặt

en: Booking  Facility  List
vi: Danh sách cơ sở đặt phòng

en: Booking  Facility List
vi: Danh sách cơ sở đặt phòng

en: Booking Date
vi: Ngày đặt phòng

en: Booking Facility On Behalf Of
vi: Đặt phòng trên cơ sở thay mặt

en: Booking For From Date
vi: Đặt phòng từ ngày

en: Booking For From Time
vi: Đặt phòng từ

en: Booking For To Date
vi: Đặt phòng cho đến ngày

en: Booking For To Time
vi: Đặt trước

en: Brazilian Real
vi: Brazil thực

en: Building
vi: Tòa nhà

en: Building Block
vi: Khối xây dựng

en: Building By Unit
vi: Xây dựng theo đơn vị

en: Building Member
vi: Thành viên tòa nhà

en: Building Name
vi: tên tòa nhà

en: Building Units settings
vi: Cài đặt đơn vị tòa nhà

en: Building/Group
vi: Tòa nhà / Nhóm

en: Buildings
vi: Các tòa nhà

en: Buildings Units
vi: Đơn vị công trình

en: By Date
vi: Theo ngày

en: By Hour
vi: Theo giờ

en: Calendar
vi: Lịch

en: Canadian Dollar
vi: Đô la Canada

en: Care Taker
vi: Giữ nhà

en: Cash
vi: Tiền mặt

en: Category
vi: thể loại

en: Category Name
vi: tên danh mục

en: Category:
vi: Thể loại:

en: Charge Calculate By
vi: Tính phí theo

en: Charge Calculate By
vi: Tính phí theo

en: Charge From Date
vi: Tính phí từ ngày

en: Charge Per
vi: Phí mỗi

en: Charge Period
vi: Thời gian sạc

en: Charge To Date
vi: Sạc đến ngày

en: Charge Type
vi: Loại phí

en: Charges
vi: Phí

en: Charges Amount
vi: Số tiền phí

en: Charges Entry Label
vi: Phí nhập cảnh

en: Charges List
vi: Danh sách chi phí

en: Charges Name
vi: Tên phí

en: Charges Payment
vi: Thanh toán phí

en: Charges type
vi: Loại phí

en: Check In Date
vi: Ngày nhận phòng

en: Check In Time
vi: Kiểm tra trong thời gian

en: Check Out
vi: Kiểm tra

en: Checked In Date
vi: Đã đăng ký

en: Checked In On Time
vi: Kiểm tra đúng giờ

en: Checked Out Time
vi: Đã hết giờ

en: Checked Out successfully
vi: Đã kiểm tra thành công

en: Checked in On Time
vi: Đã đăng ký đúng giờ

en: Checkin
vi: Đăng ký vào

en: Checkout
vi: Kiểm tra

en: Cheque
vi: Kiểm tra

en: Choose Gate
vi: Chọn cổng

en: City
vi: Thành phố

en: Close
vi: Gần

en: Comment
vi: Bình luận

en: Commercial
vi: Thương mại

en: Commercial Unit List
vi: Danh sách đơn vị thương mại

en: Commitee Member
vi: Thành viên ủy ban

en: Committee
vi: Ủy ban

en: Committee Member
vi: Thành viên ủy ban

en: Committee Member List
vi: Danh sách thành viên ủy ban

en: Committee Members
vi: Thành viên ủy ban

en: Complain
vi: Than phiền

en: Complain Date
vi: Ngày khiếu nại

en: Complain Description
vi: Mô tả khiếu nại

en: Complain Details
vi: Chi tiết khiếu nại

en: Complain From
vi: Khiếu nại từ

en: Complain Link
vi: Liên kết khiếu nại

en: Complain List
vi: Danh sách khiếu nại

en: Complain Nature
vi: Khiếu nại tự nhiên

en: Complain Status
vi: Tình trạng khiếu nại

en: Complain Title
vi: Tiêu đề khiếu nại

en: Complain inserted successfully
vi: Đã chèn khiếu nại thành công

en: Complaint
vi: Lời phàn nàn

en: Complaint Status
vi: Tình trạng khiếu nại

en: Compose
vi: Soạn, biên soạn

en: Compound
vi: Hợp chất

en: Compound Name
vi: Tên hợp chất

en: Compounds
vi: Các hợp chất

en: Compounds Units
vi: Đơn vị hợp chất

en: Confirm Password
vi: Xác nhận mật khẩu

en: Confirm password does not match.
vi: Xác nhận mật khẩu không khớp.

en: Contact Number
vi: Số liên lạc

en: Contact Number:
vi: Số liên lạc:

en: Corporate ID
vi: ID của công ty

en: Correspondence Address
vi: Địa chỉ nhận thư

en: Count
vi: Đếm

en: Country
vi: Quốc gia

en: Created By
vi: Được tạo bởi

en: Created By:
vi: Được tạo bởi:

en: Created Date
vi: ngày tạo ra

en: Current Password
vi: Mật khẩu hiện tại

en: Czech Koruna
vi: Koruna Séc

en: Danish Krone
vi: Krone Đan Mạch

en: Dashboard
vi: bảng điều khiển

en: Date
vi: Ngày

en: Date Format
vi: Định dạng ngày tháng

en: Date Of Birth
vi: Ngày sinh

en: Date of birth
vi: Ngày sinh

en: Deactivated
vi: Vô hiệu hóa

en: December
vi: Tháng 12

en: December 12, 2017
vi: Ngày 12 tháng 12 năm 2017

en: Delete
vi: Xóa bỏ

en: Description
vi: Sự miêu tả

en: Description:
vi: Sự miêu tả:

en: Designation
vi: Chỉ định

en: Designation Name
vi: Tên chỉ định

en: Device BY Activated/Deactivated Status
vi: Thiết bị BY Trạng thái được kích hoạt / hủy kích hoạt

en: Discount Amount
vi: Số tiền chiết khấu

en: Discount Amount :
vi: Số tiền chiết khấu:

en: Do you really want to delete this record?
vi: Bạn có thực sự muốn xóa hồ sơ này?

en: Document
vi: Tài liệu

en: Document List
vi: Danh sách tài liệu

en: Document Submitted Date
vi: Tài liệu gửi ngày

en: Document Title
vi: Tiêu đề tài liệu

en: Document deleted successfully
vi: Đã xóa tài liệu thành công

en: Document inserted successfully
vi: Đã chèn thành công tài liệu

en: Documents
vi: Các tài liệu

en: Domain
vi: Miền

en: Download Income Report
vi: Tải xuống Báo cáo Thu nhập

en: Download Report
vi: Tải xuống báo cáo

en: Due Amount
vi: Số tiền đến hạn

en: Due Amount :
vi: Số tiền đến hạn:

en: Due Date
vi: Ngày đáo hạn

en: ERROR
vi: LỖI

en: Edit
vi: Chỉnh sửa

en: Edit Accountant
vi: Chỉnh sửa kế toán

en: Edit Asset
vi: Chỉnh sửa tài sản

en: Edit Booked Facility
vi: Chỉnh sửa cơ sở đặt trước

en: Edit Charges
vi: Chỉnh sửa phí

en: Edit Commercial Unit
vi: Chỉnh sửa đơn vị thương mại

en: Edit Complain
vi: Chỉnh sửa Khiếu nại

en: Edit Document
vi: Chỉnh sửa tài liệu

en: Edit Event
vi: Chỉnh sửa sự kiện

en: Edit Expense
vi: Chỉnh sửa chi phí

en: Edit FAQ
vi: Chỉnh sửa FAQ

en: Edit Facility
vi: Chỉnh sửa cơ sở

en: Edit Gatekeeper
vi: Chỉnh sửa Gatekeeper

en: Edit Inventory
vi: Chỉnh sửa hàng tồn kho

en: Edit Member
vi: Chỉnh sửa thành viên

en: Edit Notice
vi: Chỉnh sửa thông báo

en: Edit Photo Gallery
vi: Chỉnh sửa thư viện ảnh

en: Edit Residential Unit
vi: Chỉnh sửa Khu dân cư

en: Edit Rule
vi: Chỉnh sửa quy tắc

en: Edit Rules
vi: Chỉnh sửa quy tắc

en: Edit Service
vi: Chỉnh sửa dịch vụ

en: Edit Sloat
vi: Chỉnh sửa Sloat

en: Edit Sloat Assigned
vi: Chỉnh sửa Sloat Đã gán

en: Edit Slot
vi: Chỉnh sửa vị trí

en: Edit Staff Checkin
vi: Chỉnh sửa nhân viên Checkin

en: Edit Staff Member
vi: Nhân viên chỉnh sửa

en: Edit Tax
vi: Chỉnh sửa thuế

en: Edit Visitor Checkin
vi: Chỉnh sửa khách đăng ký

en: Edit Visitor Request
vi: Chỉnh sửa Yêu cầu của Khách truy cập

en: Email
vi: E-mail

en: Email Subject
vi: Tiêu đề email

en: Email:
vi: E-mail:

en: Enable
vi: Kích hoạt

en: Enable Charges
vi: Kích hoạt tính phí

en: Enable Notifications
vi: Bật thông báo

en: Enable Sandbox
vi: Kích hoạt hộp cát

en: End Date
vi: Ngày cuối

en: End Time
vi: Thời gian kết thúc

en: End Time should be greater than Start Time
vi: Thời gian kết thúc phải lớn hơn Thời gian bắt đầu

en: Enter City Name
vi: Nhập tên thành phố

en: Enter New password.
vi: Nhập mật khẩu mới.

en: Enter State Name
vi: Nhập tên tiểu bang

en: Enter Unit Name
vi: Nhập tên đơn vị

en: Enter correct current password.
vi: Nhập đúng mật khẩu hiện tại.

en: Entry
vi: Nhập cảnh

en: Envato License key
vi: Mã bản quyền Envato

en: Event Description
vi: Mô tả sự kiện

en: Event Detail
vi: Chi tiết sự kiện

en: Event End Date
vi: Ngày kết thúc sự kiện

en: Event End Time
vi: Thời gian kết thúc sự kiện

en: Event For
vi: Sự kiện cho

en: Event Link
vi: Liên kết sự kiện

en: Event List
vi: Danh mục sự kiện

en: Event Start Date
vi: Ngày bắt đầu sự kiện

en: Event Start Time
vi: Thời gian bắt đầu sự kiện

en: Event Title
vi: Tiêu đề sự kiện

en: Event inserted successfully
vi: Đã chèn thành công sự kiện

en: Events
vi: Sự kiện

en: Every minute
vi: Mỗi phút

en: Expense
vi: Chi phí

en: Expense Entries
vi: Bài dự thi

en: Expense List
vi: Danh sách chi phí

en: Expense Report By Month
vi: Báo cáo chi phí theo tháng

en: Expense Type
vi: Loại phí

en: Expense type
vi: Loại phí

en: FAQ
vi: Câu hỏi thường gặp

en: FAQ List
vi: Danh sách câu hỏi thường gặp

en: Facility
vi: Cơ sở

en: Facility Booking Email Template
vi: Mẫu email đặt chỗ

en: Facility Booking Successfully
vi: Đặt cơ sở thành công

en: Facility Booking Template
vi: Mẫu đặt phòng

en: Facility Booking Template For Admin
vi: Mẫu đặt phòng cho quản trị viên

en: Facility Booking Template For Member
vi: Mẫu đặt phòng cho thành viên

en: Facility Charge
vi: Phí cơ sở

en: Facility Link
vi: Liên kết cơ sở

en: Facility List
vi: Danh sách cơ sở

en: Facility Name
vi: Tên cơ sở

en: Facility deleted successfully
vi: Đã xóa cơ sở thành công

en: Facility inserted successfully
vi: Đã chèn thành công cơ sở

en: February
vi: Tháng hai

en: Female
vi: Giống cái

en: First
vi: Đầu tiên

en: First Name
vi: Tên đầu tiên

en: Fix Charge
vi: Sửa chữa phí

en: Fix Charges
vi: Sửa phí

en: For Entry
vi: Để nhập cảnh

en: For Exit
vi: Để thoát

en: Forgot your password?
vi: Quên mật khẩu?

en: Four Wheeler
vi: Bốn bánh

en: Frequency
vi: Tần số

en: From
vi: Từ

en: From (
vi: Từ (

en: From Date
vi: Từ ngày

en: Fully Paid
vi: Trả đầy đủ

en: GST Number
vi: Số GST

en: GST Number / Vat Number / Tax number
vi: Số GST / Số Vat / Số thuế

en: Gallery
vi: Bộ sưu tập

en: Gate Name
vi: Tên cổng

en: Gatekeeper
vi: Người gác cổng

en: Gatekeeper
vi: Người gác cổng

en: Gatekeeper Access Right
vi: Quyền truy cập Gatekeeper

en: Gatekeeper Inserted Successfully
vi: Đã chèn thành công Gatekeeper

en: Gatekeeper List
vi: Danh sách người gác cổng

en: Gatekeeper Name
vi: Tên người gác cổng

en: Gender
vi: Giới tính

en: General Information
vi: Thông tin chung

en: General Setting
vi: Cài đặt chung

en: General Settings
vi: Cài đặt chung

en: Generate Invoice
vi: Tạo hóa đơn

en: Generate Invoice Email Template
vi: Tạo mẫu email hóa đơn

en: Generate Invoice Template
vi: Tạo mẫu hóa đơn

en: Go
vi: Đi

en: Grand Total :
vi: Tổng cộng :

en: Group
vi: Nhóm

en: Guest
vi: Khách

en: Gym
vi: Phòng thể dục

en: Half Yearly
vi: Nửa năm

en: Home
vi: Nhà

en: Hong Kong Dollar
vi: Đôla Hong Kong

en: Hour
vi: Giờ

en: Hungarian Forint
vi: Forint Hungary

en: I Half
vi: Tôi một nửa

en: ID NUMBER
vi: SỐ ID

en: ID Number
vi: Số ID

en: IFSC Code
vi: Mã IFSC

en: IFSC Code
vi: Mã IFSC

en: II Half
vi: Một nửa

en: INVOICE
vi: HÓA ĐƠN

en: Image
vi: Hình ảnh

en: Image URL
vi: URL hình ảnh

en: Inbox
vi: Hộp thư đến

en: Income Type
vi: Loại thu nhập

en: Indian Rupee
vi: Rupee Ấn Độ

en: Individual
vi: Cá nhân

en: Inventory List
vi: Danh mục hàng tồn kho

en: Inventory Name
vi: Tên hàng tồn kho

en: Invoice
vi: Hóa đơn

en: Invoice
vi: Hóa đơn

en: Invoice Date
vi: Ngày hóa đơn

en: Invoice Information
vi: Thông tin hóa đơn

en: Invoice List
vi: Danh sách hóa đơn

en: Invoice No
vi: Hóa đơn không có

en: Invoice Number
vi: Số hóa đơn

en: Invoice Option
vi: Tùy chọn hóa đơn

en: Invoice Payment Receipt
vi: Hóa đơn thanh toán

en: Is Multiple Days
vi: Là nhiều ngày

en: Israeli New Sheqel
vi: Sheqel mới của Israel

en: January
vi: tháng Giêng

en: Japanese Yen
vi: Yen Nhật

en: July
vi: Tháng 7

en: June
vi: Tháng sáu

en: Last
vi: Cuối cùng

en: Last Name
vi: Họ

en: Lease Agreement
vi: Hợp đồng thuê nhà

en: Licence Settings
vi: Cài đặt giấy phép

en: Loading...
vi: Tải...

en: Log In
vi: Đăng nhập

en: Log Out
vi: Đăng xuất

en: Login Link
vi: Liên kết đăng nhập

en: Login Page
vi: Trang đăng nhập

en: Login Page Link
vi: Liên kết trang đăng nhập

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
vi: Đăng nhập thất bại: Bạn đã nhập tên người dùng hoặc mật khẩu không chính xác, vui lòng thử lại.

en: Logout
vi: Đăng xuất

en: Mail Templates
vi: Mẫu thư

en: Maintenance Charge
vi: Phí bảo trì

en: Maintenance Charges
vi: Phí bảo trì

en: Maintenance Request
vi: Yêu cầu bảo trì

en: Maintenance Settings
vi: Cài đặt bảo trì

en: Malaysian Ringgit
vi: Đồng Ringgit Mã Lai

en: Male
vi: Nam giới

en: Manage Gates
vi: Quản lý Gates

en: March
vi: tháng Ba

en: Max. 160 Character
vi: Tối đa 160 ký tự

en: May
vi: có thể

en: Measurement
vi: Đo lường

en: Measurement Charge
vi: Phí đo lường

en: Measurement Charges
vi: Phí đo lường

en: Member
vi: Hội viên

en: Member Access Right
vi: Quyền truy cập thành viên

en: Member Active Successfully
vi: Thành viên tích cực thành công

en: Member Approved by Admin Template
vi: Thành viên được phê duyệt bởi Mẫu quản trị

en: Member Approved by Admin Template
vi: Thành viên được phê duyệt bởi Mẫu quản trị

en: Member Become committee Template
vi: Thành viên trở thành mẫu ủy ban

en: Member Become from committee member
vi: Thành viên Trở thành thành viên của ủy ban

en: Member By Building
vi: Thành viên theo tòa nhà

en: Member Category Name
vi: Tên danh mục thành viên

en: Member ID Proof-1
vi: ID thành viên Proof-1

en: Member ID Proof-2
vi: ID thành viên Proof-2

en: Member Image
vi: Hình ảnh thành viên

en: Member Inserted Successfully.
vi: Đã chèn thành viên thành công.

en: Member List
vi: Danh sách thành viên

en: Member Name
vi: Tên thành viên

en: Member Privacy Setting
vi: Thiết lập quyền riêng tư của thành viên

en: Member Registration
vi: Đăng ký thành viên

en: Member Removed from committee Template
vi: Thành viên bị xóa khỏi mẫu ủy ban

en: Member Removed from committee member
vi: Thành viên bị xóa khỏi thành viên ủy ban

en: Member Type
vi: Loại thành viên

en: Member can see other building members info
vi: Thành viên có thể xem thông tin thành viên tòa nhà khác

en: Member can see same building members documents
vi: Thành viên có thể xem các tài liệu thành viên cùng tòa nhà

en: Member can view other member's Complaints
vi: Thành viên có thể xem Khiếu nại của thành viên khác

en: Members
vi: Các thành viên

en: Menu
vi: Thực đơn

en: Message
vi: Thông điệp

en: Message Comment
vi: Bình luận tin nhắn

en: Message Content
vi: Nội dung tin nhắn

en: Message For
vi: Tin nhắn cho

en: Message Received Template
vi: Mẫu tin nhắn đã nhận

en: Message Sent Successfully!
vi: Tin nhắn đã gửi thành công!

en: Message To
vi: Tin nhắn tới

en: Message deleted successfully
vi: Tin nhắn đã xóa thành công

en: Message sent successfully
vi: Tin nhắn được gửi thành công

en: Message_Link
vi: Tin nhắn_Link

en: Method
vi: phương pháp

en: Mexican Peso
vi: Đồng peso Mexican

en: Middle Name
vi: Tên đệm

en: Mobile
vi: Di động

en: Mobile Number
vi: Số điện thoại

en: Mobile Number:
vi: Số điện thoại:

en: Month
vi: tháng

en: Monthly
vi: Hàng tháng

en: Must be enter percentage value like 5
vi: Phải nhập giá trị phần trăm như 5

en: My Profile
vi: Thông tin của tôi

en: Name
vi: Tên

en: Name Of Apartment
vi: Tên căn hộ

en: Name Of Apartment
vi: Tên căn hộ

en: Name Of Sender
vi: Tên người gửi

en: Name of Member
vi: Tên thành viên

en: Name of Receiver
vi: Tên của người nhận

en: Name of admin
vi: Tên quản trị viên

en: Nature
vi: Thiên nhiên

en: New Password
vi: mật khẩu mới

en: New Zealand Dollar
vi: Đô la New Zealand

en: Next
vi: Kế tiếp

en: No
vi: Không

en: No Any Gates.
vi: Không có bất kỳ Gates.

en: No Any Images In This Gallery Yet.
vi: Không có hình ảnh nào trong bộ sưu tập này.

en: No Building Units Found
vi: Không tìm thấy đơn vị xây dựng

en: No Complains Found
vi: Không tìm thấy khiếu nại

en: No FAQ found
vi: Không tìm thấy Câu hỏi thường gặp

en: No FAQ found in Trash
vi: Không tìm thấy Câu hỏi thường gặp trong Thùng rác

en: No Gatekeeper Found
vi: Không tìm thấy người gác cổng

en: No Invoice Found
vi: Không tìm thấy hóa đơn

en: No Notice Found
vi: Không tìm thấy thông báo

en: No Photo Gallery found
vi: Không tìm thấy Thư viện ảnh

en: No Photo Gallery found in Trash
vi: Không tìm thấy Thư viện ảnh trong Thùng rác

en: No Security Found
vi: Không tìm thấy bảo mật

en: No Services Found
vi: Không tìm thấy dịch vụ

en: No any Documents yet.
vi: Chưa có tài liệu nào.

en: No any Proof Documents yet.
vi: Không có bất kỳ tài liệu chứng minh nào.

en: No any Unit Members yet.
vi: Chưa có thành viên đơn vị nào.

en: No any member yet.
vi: Chưa có thành viên nào.

en: No data available in table
vi: không có dữ liệu trong bảng

en: No file chosen
vi: Không có tệp nào được chọn

en: No matching records found
vi: Không tìm thấy kết quả

en: No rules found
vi: Không tìm thấy quy tắc

en: No rules found in Trash
vi: Không tìm thấy quy tắc nào trong Thùng rác

en: Norwegian Krone
vi: Na Uy Krone

en: Not Approved
vi: Không được chấp thuận

en: Notes
vi: Ghi chú

en: Notice
vi: Để ý

en: Notice And Event
vi: Thông báo và sự kiện

en: Notice Approved successfully
vi: Thông báo đã được phê duyệt thành công

en: Notice Category
vi: Danh mục thông báo

en: Notice Content
vi: Nội dung thông báo

en: Notice Deleted Successfully
vi: Thông báo đã xóa thành công

en: Notice Details
vi: Thông tin chi tiết

en: Notice Link
vi: Liên kết thông báo

en: Notice List
vi: Danh sách thông báo

en: Notice Title
vi: Tiêu đề thông báo

en: Notice Title:
vi: Tiêu đề thông báo:

en: Notice Type
vi: Loại thông báo

en: Notice Type:
vi: Loại thông báo:

en: Notice Valid Date
vi: Thông báo ngày hợp lệ

en: Notice Valid Until
vi: Thông báo có hiệu lực cho đến khi

en: November
vi: Tháng 11

en: Number Of Member
vi: Số lượng thành viên

en: Number Of Members By Building
vi: Số lượng thành viên theo tòa nhà

en: Number Of Unit
vi: Số lượng đơn vị

en: Occupied By
vi: Bị chiếm bởi

en: Occupied Date
vi: Ngày chiếm dụng

en: Occupied From Date
vi: Chiếm từ ngày

en: Occupied To Date
vi: Đã đến ngày

en: Official Phone Number
vi: Số điện thoại chính thức

en: One Member
vi: Một thành viên

en: One Time
vi: Một lần

en: Open
vi: Mở

en: Other Information
vi: Thông tin khác

en: OwnData
vi: dữ liệu riêng

en: Owner
vi: Chủ nhân

en: Owner Family
vi: Gia đình chủ

en: Paid Amount
vi: Số tiền thanh toán

en: Paid Amount :
vi: Số tiền thanh toán :

en: Paid Invoice Email Template
vi: Mẫu email hóa đơn trả phí

en: Paid Invoice Template
vi: Mẫu hóa đơn trả phí

en: Parent Item:
vi: Mục phụ huynh:

en: Parking Manager
vi: Quản lý bãi đậu xe

en: Partially Paid
vi: Thanh toán một phần

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Payment
vi: Thanh toán

en: Payment By
vi: Thanh toán bằng

en: Payment Cancel
vi: Hủy thanh toán

en: Payment Date
vi: Ngày thanh toán

en: Payment Method
vi: Phương thức thanh toán

en: Payment Report By Month
vi: Báo cáo thanh toán theo tháng

en: Payment Status
vi: Tình trạng thanh toán

en: Payment Successfully
vi: Thanh toán thành công

en: Payment successfully
vi: Thanh toán thành công

en: Paypal Email Id
vi: Id Email Paypal

en: Paypal Setting
vi: Cài đặt Paypal

en: Period
vi: Giai đoạn

en: Permanent Contact Information
vi: Thông tin liên lạc thường trực

en: Philippine Peso
vi: Peso Philippines

en: Photo
vi: ảnh

en: Photo Gallery
vi: Triển lãm ảnh

en: Please enter Category Name.
vi: Vui lòng nhập Tên danh mục.

en: Polish Zloty
vi: Ba Lan Zloty

en: Pound Sterling
vi: Bảng Anh

en: Previous
vi: Trước

en: Print
vi: In

en: Print Details
vi: Chi tiết in

en: Print Payment Receipt
vi: In hóa đơn thanh toán

en: Processing
vi: Chế biến

en: Processing...
vi: Chế biến...

en: Profile
vi: Hồ sơ

en: Profile Cover Image
vi: Ảnh bìa hồ sơ

en: Profile Successfully updated.
vi: Hồ sơ được cập nhật thành công.

en: Proof Document List
vi: Danh sách tài liệu chứng minh

en: Proof Documents
vi: Tài liệu chứng minh

en: Proposal
vi: Đề nghị

en: Publish To Notice Board
vi: Xuất bản lên bảng thông báo

en: Purchase Date
vi: Ngày mua

en: Qualification
vi: Trình độ chuyên môn

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Quarter I
vi: Quý I

en: Quarter II
vi: Quý II

en: Quarter III
vi: Quý III

en: Quarter IV
vi: Quý IV

en: Quarterly
vi: hàng quý

en: REASON FOR VISIT:
vi: LÝ DO THAM QUAN:

en: Reason For Visit
vi: Lý do ghé thăm

en: Reason Name
vi: Tên lý do

en: Record Updated Successfully
vi: Cập nhật hồ sơ thành công

en: Record deleted successfully
vi: Bản ghi đã được xóa thành công

en: Record inserted successfully
vi: Ghi chèn thành công

en: Record updated successfully
vi: Bản ghi được cập nhật thành công

en: Record updated successfully.
vi: Ghi lại cập nhật thành công.

en: Records Not Found
vi: Không tìm thấy hồ sơ

en: Registration Email Template
vi: Mẫu email đăng ký

en: Registration Email Template
vi: Mẫu email đăng ký

en: Remember Me
vi: Nhớ tôi

en: Remove
vi: Tẩy

en: Replay
vi: phát lại

en: Reply
vi: Trả lời

en: Report
vi: Bài báo cáo

en: Request
vi: Yêu cầu

en: Request deleted successfully
vi: Đã xóa yêu cầu thành công

en: Resident Unit
vi: Đơn vị thường trú

en: Residential
vi: Khu dân cư

en: Residential Unit
vi: Khu dân cư

en: Residential Unit
vi: Khu dân cư

en: Residential Unit List
vi: Danh sách đơn vị ở

en: Resolution
vi: Nghị quyết

en: Rules
vi: Quy tắc

en: SMS Text
vi: Tin nhắn SMS

en: Save
vi: Tiết kiệm

en: Save Charges
vi: Tiết kiệm chi phí

en: Save Charges & Create Invoice
vi: Tiết kiệm chi phí và tạo hóa đơn

en: Save Charges & Update Invoice
vi: Tiết kiệm chi phí và cập nhật hóa đơn

en: Save Facility
vi: Lưu cơ sở

en: Save Service
vi: Lưu dịch vụ

en: Save Tax
vi: Tiết kiệm thuế

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Search FAQ
vi: Tìm kiếm câu hỏi thường gặp

en: Search Photo Gallery
vi: Tìm kiếm thư viện ảnh

en: Search Rules
vi: Quy tắc tìm kiếm

en: Search:
vi: Tìm kiếm:

en: Security
vi: Bảo vệ

en: Security Name
vi: Tên bảo mật

en: Selct Slot
vi: Chọn Slot

en: Select A Facility To Book
vi: Chọn một cơ sở để đặt

en: Select Activity
vi: Chọn hoạt động

en: Select Apartment Type
vi: Chọn loại căn hộ

en: Select Asset Category
vi: Chọn danh mục tài sản

en: Select Badge Id
vi: Chọn Id huy hiệu

en: Select Building
vi: Chọn tòa nhà

en: Select Category
vi: Chọn danh mục

en: Select Category Type
vi: Chọn loại danh mục

en: Select Compound
vi: Chọn hợp chất

en: Select Country
vi: Chọn quốc gia

en: Select Currency
vi: Chọn tiền tệ

en: Select Date Format
vi: Chọn định dạng ngày

en: Select Date From Month
vi: Chọn ngày từ tháng

en: Select Designation
vi: Chọn chỉ định

en: Select End Time
vi: Chọn thời gian kết thúc

en: Select Expense Type
vi: Chọn loại chi phí

en: Select Facility
vi: Chọn Cơ sở

en: Select Frequency
vi: Chọn tần số

en: Select Image
vi: Chọn ảnh

en: Select Income Type
vi: Chọn loại thu nhập

en: Select Invoice Option
vi: Chọn tùy chọn hóa đơn

en: Select Login Page
vi: Chọn trang đăng nhập

en: Select Member
vi: Chọn thành viên

en: Select Member Type
vi: Chọn loại thành viên

en: Select Occupied By
vi: Chọn Chiếm bởi

en: Select Period
vi: Chọn thời gian

en: Select Profile Picture
vi: Chọn ảnh hồ sơ

en: Select Reason
vi: Chọn lý do

en: Select Sloat
vi: Chọn Sloat

en: Select Staff Category
vi: Chọn danh mục nhân viên

en: Select Staff Member
vi: Chọn nhân viên

en: Select Start Time
vi: Chọn thời gian bắt đầu

en: Select Tax
vi: Chọn thuế

en: Select Unit
vi: Chọn đơn vị

en: Select Unit Category
vi: Chọn danh mục đơn vị

en: Select Unit Measurement
vi: Chọn Đơn vị đo

en: Select Unit Name
vi: Chọn tên đơn vị

en: Select Visibility
vi: Chọn Hiển thị

en: Select Year
vi: Chọn năm

en: Select sloat
vi: Chọn khẩu hiệu

en: Select status
vi: Chọn trạng thái

en: Send Mail
vi: Gửi thư

en: Send Message
vi: Gửi tin nhắn

en: Send SMS
vi: Gửi tin nhắn

en: Sent
vi: Gởi

en: Sent Item
vi: Gửi đồ

en: September
vi: Tháng Chín

en: Service
vi: Dịch vụ

en: Service Details
vi: Chi tiết dịch vụ

en: Service List
vi: Danh sách dịch vụ

en: Service Name
vi: Tên dịch vụ

en: Service Provider
vi: Nhà cung cấp dịch vụ

en: Service Provider Name
vi: Tên nhà cung cấp dịch vụ

en: Services
vi: Dịch vụ

en: Show _MENU_ entries
vi: Hiển thị các mục _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
vi: Hiển thị 0 đến 0 của 0 mục

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
vi: Hiển thị _START_ cho _END_ trong số các mục _TOTAL_

en: Singapore Dollar
vi: Đô la Singapore

en: Skills
vi: Kỹ năng

en: Sloat
vi: Khẩu hiệu

en: Sloat For
vi: Sloat cho

en: Sloat List
vi: Danh sách sloat

en: Sloat Name
vi: Tên sloat

en: Sloat No
vi: Không có

en: Sloat Type
vi: Loại sloat

en: Slot
vi: Khe cắm

en: Slot For
vi: Khe cắm cho

en: Slot List
vi: Danh sách slot

en: Slot Name
vi: Tên khe

en: Slot No
vi: Khe cắm số

en: Slot Type
vi: Loại khe

en: Slot deleted successfully
vi: Đã xóa thành công khe cắm

en: Slot inserted successfully
vi: Đã chèn thành công khe cắm

en: Society
vi: Xã hội

en: Society Rules
vi: Quy tắc xã hội

en: Society Rules List
vi: Danh sách quy tắc xã hội

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
vi: Xin lỗi, chỉ cho phép các tệp JPG, JPEG, PNG & GIF!.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG ,BMP & GIF files are allowed!.
vi: Xin lỗi, chỉ cho phép các tệp JPG, JPEG, PNG, BMP & GIF!.

en: Source
vi: Nguồn

en: Square Feet
vi: Thước vuông

en: Square Meter
vi: Mét vuông

en: Square Yards
vi: Bãi vuông

en: Staff Category
vi: Danh mục nhân viên

en: Staff Category Name
vi: Tên nhân viên

en: Staff Checkin
vi: Nhân viên kiểm tra

en: Staff Checkin List
vi: Danh sách nhân viên kiểm tra

en: Staff Management
vi: Quản lý nhân viên

en: Staff Member
vi: Thành viên đội ngũ nhân viên

en: Staff Member Access Right
vi: Quyền truy cập thành viên của nhân viê

en: Staff Member List
vi: Danh sách nhân viên

en: Staff Role
vi: Vai trò nhân viên

en: Staff-Member
vi: Thành viên đội ngũ nhân viên

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: Start Time
vi: Thời gian bắt đầu

en: Starting Year
vi: Năm bắt đầu

en: State
vi: Tiểu bang

en: Status
vi: Trạng thái

en: Status:
vi: Trạng thái:

en: Subject
vi: Môn học

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Submitted By
vi: Gửi bởi

en: Submitted Date
vi: Ngày nộp đơn

en: Subtotal :
vi: Tổng phụ:

en: Suggestion
vi: Gợi ý

en: Swedish Krona
vi: Đồng curon Thụy Điển

en: Swift Code
vi: Mã Swift

en: Swiss Franc
vi: Franc Thụy Sĩ

en: TAX ID
vi: ID thuế

en: Taiwan New Dollar
vi: Đô la mới Đài Loan

en: Tax
vi: Thuế

en: Tax Amount
vi: Số tiền thuế

en: Tax Amount :
vi: Số tiền thuế:

en: Tax List
vi: Danh sách thuế

en: Tax Name
vi: Tên thuế

en: Tax Title
vi: Tiêu đề thuế

en: Tax deleted successfully
vi: Đã xóa thuế thành công

en: Tax inserted successfully
vi: Đã chèn thuế thành công

en: Tax(%)
vi: Thuế(%)

en: Tenant
vi: Người thuê nhà

en: Tenant Family
vi: Gia đình người thuê nhà

en: Thai Baht
vi: Baht Thái

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
vi: Dường như có một số vấn đề vui lòng thử sau một thời gian hoặc liên hệ với chúng tôi trên sales@dasinfomeida.com

en: This Parking Slot Allready Assigned
vi: Chỗ đậu xe này đã được chỉ định

en: This Parking Slot Already Assigned
vi: Chỗ đậu xe này đã được chỉ định

en: Time
vi: Thời gian

en: Title
vi: Chức vụ

en: To
vi: Đến

en: To (
vi: Đến (

en: To Date
vi: Đến ngày

en: Total Amount
vi: Tổng cộng

en: Total Amount
vi: Tổng cộng

en: Total Charge
vi: Tổng phí

en: Total Cost
vi: Tổng chi phí

en: Total Paid Amount :
vi: Tổng số tiền phải trả:

en: Turkish Lira
vi: Lira Thổ Nhĩ Kỳ

en: Two Wheeler
vi: Xe hai bánh

en: Type
vi: Kiểu

en: Types Name
vi: Tên loại

en: U.S. Dollar
vi: Đô la Mỹ

en: UNIT CATEGORY:
vi: UNIT CATEGORY

en: UNIT NUMBER:
vi: SỐ UNIT:

en: Unallocated
vi: Chưa phân bổ

en: Unit
vi: Đơn vị

en: Unit By Building
vi: Đơn vị xây dựng

en: Unit Category
vi: Danh mục đơn vị

en: Unit Category Member
vi: Đơn vị thành viên

en: Unit Category Name
vi: Tên loại đơn vị

en: Unit Documents
vi: Tài liệu đơn vị

en: Unit Member List
vi: Danh sách thành viên đơn vị

en: Unit Members
vi: Thành viên đơn vị

en: Unit Members
vi: Thành viên đơn vị

en: Unit Name
vi: Tên bài

en: Unit Size
vi: Kích thước đơn vị

en: Unit name
vi: Tên bài

en: Unpaid
vi: Chưa trả

en: Update FAQ
vi: Cập nhật Câu hỏi thường gặp

en: Update Photo Gallery
vi: Cập nhật Thư viện ảnh

en: Update Profile
vi: Cập nhật hồ sơ

en: Update Rules
vi: Cập nhật quy tắc

en: Upload Cover Image
vi: Tải lên ảnh bìa

en: Upload Document
vi: Tải lên tài liệu

en: Upload image
vi: Tải lên hình ảnh

en: Upload image.
vi: Tải lên hình ảnh.

en: User Email
vi: Email người dùng

en: User List
vi: Danh sách người dùng

en: User Name
vi: Tên người dùng

en: User Role
vi: Vai trò người dùng

en: User Type
vi: Loại người dùng

en: Username
vi: Tên đăng nhập

en: Username Or Emailid Already Exist.
vi: Tên người dùng hoặc Emailid đã tồn tại.

en: VEHICLE NUMBER
vi: SỐ XE

en: VISIT TIME:
vi: THAM QUAN TIME:

en: VISITOR NAME
vi: TÊN VISITOR

en: Valid Date
vi: Ngày hợp lệ

en: Valid Date:
vi: Ngày hợp lệ:

en: Vehicle
vi: Xe

en: Vehicle Model
vi: Mô hình xe

en: Vehicle Number
vi: Số xe

en: Vehicle Type
vi: Loại phương tiện

en: Vendor Name
vi: Tên nhà cung cấp

en: View
vi: Lượt xem

en: View Detail
vi: xem chi tiết

en: View Details
vi: Xem chi tiết

en: View Document
vi: Xem tài liệu

en: View FAQ
vi: Xem FAQ

en: View Invoice
vi: Xem hóa đơn

en: View Member
vi: Xem thành viên

en: View Member History
vi: Xem lịch sử thành viên

en: View Message
vi: Xem tin nhắn

en: View Photo Gallery
vi: Xem thư viện ảnh

en: View Rules
vi: Xem quy tắc

en: View Unit
vi: Xem đơn vị

en: View User
vi: Xem người dùng

en: Visibility
vi: Tầm nhìn

en: Visibility For
vi: Tầm nhìn cho

en: Visible For
vi: Hiển thị cho

en: Visit Date
vi: Ngày viếng thăm

en: Visit Time
vi: Thăm thời gian

en: Visitor Checkin
vi: Đăng ký khách

en: Visitor Checkin List
vi: Danh sách đăng ký của khách

en: Visitor Manage
vi: Quản lý khách truy cập

en: Visitor Management
vi: Quản lý khách truy cập

en: Visitor Name
vi: Tên khách truy cập

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
vi: Tên khách-số ID-số xe

en: Visitor Request
vi: Yêu cầu của khách

en: Visitor Request Approved Successfully
vi: Yêu cầu của khách truy cập được chấp thuận thành công

en: Visitor Request List
vi: Danh sách yêu cầu của khách

en: Visitor Request Template
vi: Mẫu yêu cầu khách truy cập

en: Visitor Request inserted successfully
vi: Đã chèn thành công yêu cầu của khách truy cập

en: Year
vi: Năm

en: Yearly
vi: Hàng năm

en: Yes
vi: Vâng

en: You can use following variables in the email template:
vi: Bạn có thể sử dụng các biến sau trong mẫu email:

en: You have entered value already exists. Please enter some other value.
vi: Bạn đã nhập giá trị đã tồn tại. Vui lòng nhập một số giá trị khác.

en: Zip Code
vi: Mã Bưu Chính

en: accountant
vi: viên kế toán

en: administrator
vi: người quản lý

en: category Name
vi: tên danh mục

en: charge Per
vi: phí mỗi

en: committee_member
vi: ủy ban

en: discount amount can not greater than total amount
vi: số tiền chiết khấu không thể lớn hơn tổng số tiền

en: gate_name
vi: cổng tên

en: gatekeeper
vi: người gác cổng

en: header
vi: tiêu đề

en: invoice_link
vi: hóa đơn_link

en: maintance
vi: bảo trì

en: member
vi: hội viên

en: save
vi: tiết kiệm

en: square meter
vi: mét vuông

en: staff_member
vi: thành viên đội ngũ nhân viên

en: title
vi: chức vụ

en: vehicle
vi: xe

en: | Bill To.
vi: | Hoa đơn để.
